26.04.2016, 18:47

Zakryl si tvár a odpálil sa. Ukázali video z "neúspešného" atentátu v Paríži

Zakryl si tvár a odpálil sa. Ukázali video z "neúspešného" atentátu v Paríži
Zdroj: M6 TV

Francúzska televízia M6 zverejnila zábery z minuloročného samovražedného útoku v parížskej kaviarni Comptoir Voltaire. Odpálil sa tu Brahim Abdeslam, brat jediného strojcu novembrových útokov, ktorý prežil, Salaha Abdeslama.

Na videu je vidieť, ako Brahim Abdeslam 13. novembra 2015 vstupuje do kaviarne Comptoir Voltaire. Tá je v tom čase plná hostí. Abdeslam príde do stredu kaviarne a priloží si ruky na tvár. Ľudia mu najprv nevenujú príliš veľkú pozornosť, potom sa na neho otočia. Abdeslam sa v tej chvíli odpáli. Výbuch ho odmrští zo záberu. Hostia sú v šoku.

Upozornenie: Video obsahuje drastické zábery.

Prítomná zdravotná sestra sa snaží útočníkovi pomôcť, ten je však po smrti. Jeho útok však príliš úspešný nebol. Nikomu z hostí sa nič vážnejšieho nestalo. Niektorí vyviazli len s ľahkými zraneniami, píše Sky News.

Skupina teroristov vlani v novembri uskutočnila sériu koordinovaných útokov na niekoľkých miestach Paríža. Prvý výbuch otriasol Stade de France, neskôr ozbrojení útočníci spustili paľbu do ľudí v bare La Carillon a v reštaurácii Petit Cambodge.

Ďalšia skupina útočila v reštaurácii A La Bonne Biere. Najviac ľudí potom zomrelo v koncertnej sále Bataclan. Teroristi, ktorí sa hlásili k Islamskému štátu, celkom zabili 130 ľudí.

Jediným zachráneným útočníkom je Salah Abdeslam, ktorý niekoľko mesiacov unikal polícii. Tá ho nakoniec chytila 18. marca v Bruseli. Z podielu na atentátoch v Paríži bol obvinený o deň neskôr.

Štyri dni po Abdeslamovom zatknutí zaútočili teroristi na letisku a v metre v Bruseli. Atentáty si vyžiadali 32 mŕtvych.