Šatanovmu Buffalu sa vzďaľuje play-off

14.03.2004, 23:00

Slovenskému útočníkovi Miroslavovi Šatanovi sa vzďaľuje účasť v play-off, keď jeho Buffalo prehralo v sobotňajšom zápase NHL s Bostonom 2:3 po predĺžení. Sabres tak desať kôl pred koncom základnej časti strácajú vo Východnej konferencii na postupové ôsme miesto New Yorku Islanders už päť bodov. Buffalu nestačil na plný bodový zisk ani dvojgólový náskok v 12. minúte. Líder Severovýchodnej divízie si dvomi presnými zásahmi vynútil predĺženie, v ktorom štyri sekundy pred koncom strhol zásluhou gólu Mika Knubla víťazstvo na svoju stranu. Do postupovej osmičky Západnej konferencie sa, naopak, po štyroch týždňoch vrátili hráči St. Louis, ktorí aj pričinením Pavla Demitru zvíťazili nad Columbusom 5:3. Slovenský útočník prihrával v 57 minúte na poisťujúci piaty gól Sillingera. Blues majú pred deviatym Los Angeles náskok jedného bodu, "králi" však majú v porovnaní so St. Louis o jeden odohraný zápas menej. Zo slovenskej légie sa počas víkendu najviac darilo Richardovi Zedníkovi, ktorý sa na víťazstve Montrealu s Torontom (4:3) podieľal jedným gólom a asistenciou a zaslúžene získal ocenenie prvej hviezdy zápasu.
VÝSLEDKY
Piatok:
Washington -- Chicago 3:4, Carolina -- Atlanta 4:2 (za hostí Petrovický 0+1), Tampa Bay -- NY Rangers 5:2, Edmonton -- Vancouver 3:4 pp, Phoenix -- Colorado 2:3, Anaheim -- NY Islanders 1:3, sobota: Boston -- Buffalo 3:2 pp, San Jose -- Los Angeles 3:1 (za hostí Stümpel 0+1), Philadelphia -- New Jersey 2:1 (za hostí Bicek 0+1), Detroit -- Dallas 3:0, Montreal -- Toronto 4:3 (za domácich Zedník 1+1), Atlanta -- Washington 5:2, Tampa Bay -- Carolina 1:5, Florida -- NY Rangers 3:2 pp (za domácich Kolník 0+2), Nashville -- Calgary 4:4 pp, St. Louis -- Columbus 5:3 (za domácich Demitra 0+1), Vancouver -- Ottawa 1:2 (za hostí Hossa 1+0, Bondra 0+1).

16. apríl 2024 05:55