Na divokej vode triumf Kaliskej

07.06.2004, 00:00
HNHNSITASITA
Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Elena Kaliská sa včera v macedónskom Skopje stala majsterkou Európy v K1 žien. Kaliská mala už v semifinále najrýchlejší čas, vo finále si svoju pozíciu bezpečne udržala. V C2 si bronzovú medailu vybojovali Peter a Ladislav Škantárovci.

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Elena Kaliská sa včera v macedónskom Skopje stala majsterkou Európy v K1 žien. Kaliská mala už v semifinále najrýchlejší čas, vo finále si svoju pozíciu bezpečne udržala. V C2 si bronzovú medailu vybojovali Peter a Ladislav Škantárovci. V tejto kategórii malo Slovensko až trojnásobné zastúpenie. Ľuboš a Peter Šoškovci skončili štvrtí, Milan Kubáň s Mariánom Olejníkom piati. V tradične najsilnejšej slovenskej disciplíne C1 bol pri neúčasti Michala Martikána vo finále jediný Slovák -- Juraj Minčík. Zajazdil dve vyrovnané čisté jazdy, ale v mimoriadne kvalitnej konkurencii mu to stačilo iba na šieste miesto. V najsilnejšie obsadenej disciplíne K1 mužov siahal na medailu Peter Cibák, ale nakoniec sa musel uspokojiť so štvrtou priečkou, od stupňa víťazov ho delilo 0,64 s. Ešte v sobotu získala pre Slovensko striebro ženská hliadka K1, ktorá v zložení Elena Kaliská, Gabriela Stacherová, Jana Dukátová zaostala za víťaznými Češkami o deväť desatín sekundy. "S naším vystúpením môžeme byť spokojní, tri medaily sú potvrdením toho, že stále patríme k európskej špičke. Mohlo ich byť až päť, ale v hliadkach 3xC1 a 3xC2 sa neprihlásil dostatočný počet lodí a medaily sa neudeľovali. Vo vyrovnaných pretekoch máme ešte po dve štvrté, piate a šieste miesta, čo sú dobré výsledky. Žiaľ, organizátori zlyhali na celej čiare. Toľko chaosu si zo žiadnych iných pretekov podobného rangu nepamätám. Niekoľkokrát sa menil program, výsledky vychádzali neskoro, navyše niekedy boli nepresné. Je to škoda, nemalo by sa to stávať," povedal vedúci slovenskej výpravy Róbert Orokocký. Jeho slová potvrdzuje aj prípad slovenskej hliadky v 3xC1, ktorá najskôr figurovala na konečnom druhom mieste, no po oprave a vyhlásení nových výsledkov spadla na piatu priečku.
VÝSLEDKY ME
Muži -- C1:
1. Indruch (ČR) 200,82 (2 tr. sek.), 2. Bieryt (Poľ.) 200,92 (0), 3. Betge (Nem.) 201,43,... 6. MINČÍK 203,11 (0), C2: 1. Volf, Štěpánek (ČR) 207,34 (0), 2. Braut, Forguet (Fr.) 210,17 (0), 3. ŠKANTÁROVCI 212,37 (0), 4. ŠOŠKOVCI 212,69 (2), 5. KUBÁŇ, OLEJNÍK (všetci SR) 214,66 (4), K1: 1. Billaut (Fr.) 190,34 (0), 2. Rooothenmund (Švajč.) 191,66 (0), 3. Molmenti (Tal.) 192,16 (2), 4. CIBÁK 192,79 (0), 3xK1: 1. Švajčiarsko 218,86 (2), 2. V. Británia 220,36 (2), 3. Česko 221,82 (6),... 5. SR (Cibák, Mráz, Šajbidor) 225,47 (8).
Ženy -- K1: 1. KALISKÁ (SR) 209,40 (0), 2. Apelová (Nem.) 212,70, 3. Pavelková (ČR) 213,76 (0),... 6. STACHEROVÁ 215,59 (0), 3xK1: 1. Česko 246,58 (2), 2. SR (Kaliská, Stacherová, Dukátová) 257,48 (4), 3. V. Británia 261,04 (12).

20. apríl 2024 04:23