Giguera tentoraz zatienil Brodeaur

29.05.2003, 00:00

Dva góly Jeffa Friesena zabezpečili hokejistom New Jersey víťazstvo v prvom finálovom stretnutí zámorskej NHL. Devils vyhrali v domácom prostredí nad Anaheimom 3:0, keď o ďalší gól sa postaral Grant Marshall. Brankár Martin Brodeur neinkasoval a po prvý raz vo svojej úspešnej kariére si vo finále udržal čisté konto. Hráči Mighty Ducks ho však príliš nepreverili. Na jeho bránku vyslali 16 striel, kým New Jersey ohrozilo Jeana-Sebastiena Giguera 30 streleckými pokusmi. "Už som zažil aj jednoduchší zápas. Raz som čelil len šiestim strelám, v roku 2000 proti Torontu," reagoval Brodeur na otázku, či už zaznamenal ľahší shutout v play off. Giguere podal opäť výborný výkon. Inkasoval len dvakrát a zneškodnil dva samostatné nájazdy. Tretí gól strelilo New Jersey do prázdnej bránky pri power play hostí. Prvý raz hosťujúci gólman inkasoval v 22. minúte, keď ho strelou z pravej strany prekonal Friesen, ešte v minulej sezóne Giguerov spoluhráč. "Hral som s ním dlho, takže poznám jeho zvyky. Som rád, že z toho napokon bol taký dôležitý gól, ktorý rozhodol o našom víťazstve," povedal 26-ročný krídelník, prvý výber San Jose v drafte 1994. Druhý presný zásah pridal v 46. minúte nikým nekrytý Grant Marshall po presnej prihrávke Patrika Eliáša, poistku pridal v 22 sekúnd pred koncom opäť Friesen.V drese víťazného tímu dostal opäť príležitosť slovenský útočník Jiří Bicek, ktorý strávil na ľade necelých osem minút a do štatistík sa nezapísal.
Finále Stanleyho pohára: New Jersey -- Anaheim 3:0 (0:0, 1:0, 2:0), stav série 1:0

23. apríl 2024 23:20