Historické víťazstvo domácich

10.06.2002, 00:00

V zápase H-skupiny v Jokohame zvíťazilo Japonsko nad Ruskom 1:0 a upevnilo si tak reálne šance na postup do osemfinále.
Súboj dvoch tímov, ktoré vo svojich úvodných vystúpeniach na MS neprehrali, v prvom polčase veľa vzruchu nepriniesol. Vypredaný štadión zaujala iba akcia Nakatovcov, keď po Kodžiho centri z ideálnej pozície mieril nad ruskú bránku známejší Hidetoši. Ďalší vývoj zápasu výrazne ovplyvnil rýchly gól Japoncov krátko po zmene strán. V 51. minúte dal druhý gól na šampionáte stredopoliar Arsenalu Londýn Inamoto, ktorý po bleskovom priťuknutí Janagisavu nedal strelou pod brvno ruskému brankárovi šancu. Futbalisti Ruska mohli vyrovnať už o pár minút Bezčastnychom, ktorý obišiel aj brankára Narazakiho, z uhla však napálil loptu iba do bočnej siete. Na druhej strane sériu streleckých príležitostí zakončil v 71. min. krásnou strelou do brvna H. Nakata. V závere si už Rusi výraznejšiu šancu nevypracovali, a tak sa mohli domáci fanúšikovia tešiť z historicky prvého víťazstva Japonska na svetovom šampionáte. "Zvíťazili sme úplne zaslúžene, teraz sa však musíme ešte koncentrovať na ďalší zápas a potvrdiť naše doterajšie výkony aj proti Tunisku," povedal tréner domáceho mužstva, Francúz Philippe Troussier. Ruský asistent trénera Michail Gerškovič nevidí napriek prehre postupové šance svojho mužstva pesimisticky: "Čaká nás zápas s Belgickom, takže to máme stále vo vlastných rukách. Ak vyhráme najbližší zápas, ideme ďalej."

26. apríl 2024 09:54