07.04.2003, 00:00

ATLETIKA. Víťazom hlavnej kategórie 56. ročníka Národného behu Devín -- Bratislava sa stal Poliak Bohdan Dziuba štartujúci v drese Demolexu Bardejov. Trať dlhú 12 330 m absolvoval za 35:50 min. Za traťovým rekordom Matanina z roku 2001 zaostal o dve sekundy. Medzi ženami si prvenstvo na 12 450 m trati vybojovala Ľudmila Melicherová (43:03). (SITA)
HÁDZANÁ. V predohrávke 26. kola medzinárodnej ligy v hádzanej žien (WHIL) zvíťazil rakúsky tím Hypo Niederösterreich nad HK Nitra 37:20. (TASR)
MOTORIZMUS. Česká posádka Václav Pech, Petr Uhel (Ford Focus WRC) sa stala víťazom 2. ročníka Rallye Vranov. Na druhej pozícii skončila dvojica Tibor Cserhalmi -- Karol Bodnár (Ford Focus WRC), na tretej Jozef Béreš jr. s Petrom Starým (Škoda Octavia WRC). (TASR) u Víťazom úvodných pretekov seriálu MS cestných motocyklov triedy MotoGP sa včera na VC Japonska stal úradujúci šampión,Talian Valentivo Rossi na Honde. V triede do 125cc triumfoval Talian Stefano Perugini, v kategórii do 250 ccm zvíťazil Manuel Poggiali zo San Marina (obaja Aprilia). Na pretekoch sa ťažko zranil Japonec Daidžiro Kato, ktorý utrpel vážne poranenia hlavy, krku a hrudníka. Dvadsaťšesťročný jazdec upadol po nehode do kómy a jeho stav je vážny. (TASR) u Tretie podujatie seriálu MS F1, VC Brazílie, sa skončila po uzávierke tohto vydania HN. (hn)
STOLNÝ TENIS. Výsledky finále majstrovstiev Európy v talianskom Courmayeuri: muži -- dvojhra: Samsonov (Bielorus.) -- Torben Wosik (Nem.) 4:0, štvorhra: Weixing, Šetinin (Rak./Biel.) -- Smirnov, Mazunov (obaja Rus.) 4:0, ženy -- dvojhra: Badescuová (Rum.) -- Tan-Monfardiniová (Tal.) 4:3, štvorhra: Borošová, Steffová (Chorv./Rum.) -- Batorfiová, Tóthová (Maď.) 4:2. Slovenky Eva Ódorová a Zuzana Poliačková skončili po prehre 1:4 so sestrami Erdeljiovými (SČH) vo štvrťfinále. (TASR)
TENIS. Organizátori ženského tenisového turnaja WTA v americkom Charlestone s dotáciou 1,3 milióna dolárov zverejnili v nedeľu nasadenie, podľa ktorého bude slovenská reprezentantka Daniela Hantuchová turnajovou päťkou. Najvyššie nasadená je úradujúca svetová jednotka, Američanka Serena Williamsová. (TASR) u Turnaj WTA v marockej Casablanke (110 000 USD), finále: Grandeová (2-Tal.) -- Ant Serrová-Zanettiová 6:2, 4:6, 6:1. (TASR)

24. apríl 2024 07:53