BASKETBAL: Európsky pohár FIBA - Delta V.O.D.S. bez postupovej šance

03.12.2002, 23:00

KOŠICE 4. decembra (SITA) - Basketbalistky Delty V.O.D.S. Košice prehrali v stredajšom zápase A-skupiny Európskeho pohára FIBA s maďarským družstvom MAV Coop Szolnok tesne o 2 body 67:69 a definitívne tak stratili nádej na postup do ďalšieho kola súťaže. Najbližšie sa zverenky trénera Jána Krajňáka predstavia v stredu 11. decembra na palubovke ukrajinského klubu Kozačka Zalk Zaporožie.

Delta V.O.D.S. Košice - MAV Coop Szolnok 67:69 (24:16, 13:17, 14:18, 16:18)
Zostava a body Delty: Nagyová 24, I. Jalčová 19, Šodová 11, Kažimírová 2, Garčárová 2 (Maximenková 7, V. Libičová 2, Lešková 0)
Najviac bodov Szolnoku: Farmerová 25, Delmisová 13, Perovičová 11
TH: 22/17 - 31/25, fauly: 30 - 24, trojky: 4 - 4, 5. os. chýb: 33. Garčárová, 40. I. Jalčová, rozhodovali: Calik (Poľ.) a Bartonek (Rak.), 800 divákov

Hráčky Delty, ktoré nastúpili na zápas bez pivotky Zuzany Škvarekovej, začali veľmi dobre a už po šiestich minútach si vypracovali desaťbodový náskok (18:8). Po vynikajúcej prvej časti hry však hostky zlepšili obranu a začali získavať prevahu hlavne pod košom. Po dvoch štvrtinách ešte viedli Košičanky 37:31. Po prestávke sa im opäť vydaril nástup do štvrtiny a v 24. min po koši Viery Libičovej bolo opäť o desať bodov (45:35). Pred zaplneným hľadiskom domáce hráčky aj naďalej bojovali, no na fyzicky dobre pripravené súperky nestačili. Maďarky vyrovnali v 36. min na 57: 57 a v koncovke ťahali za dlhší koniec. V dramatických posledných sekundách sa najskôr vyfaulovala Ivana Jalčová, následne Némethová upravila z trestných hodov na 69:67. Basketbalistky Delty mali na posledný útok iba sedem sekúnd, neuspeli však a posledný pokus v zápase patril Kažimírovej.

Hlasy:
Ján Krajňák (tréner Delty V.O.D.S.): "Bol to pre nás nešťastný zápas, žiaľ nevyrovnali sme sa faktom, že nám chýbala zranená škvareková. Napriek tomu si myslím, že diváci si prešli na svoje

Peter Tapódi (tréner Szolnoku): "Diváci videli pekný zápas, v ktorom sme až po zmene strán vďaka plneniu obranných činností otočili skóre vo svoj prospech. V koncovke rozhodovalo aj šťastie."