Hantuchová a Husárová najvyššie v kariére

28.10.2002, 23:00

Pred vyvrcholením sezóny na ženskom tenisovom okruhu v roku 2002 -- majstrovstvami WTA Tour v Los Angeles (4. -- 11. októbra), sa dve najlepšie slovenské tenistky Daniela Hantuchová a Janette Husárová dostali v dvojhre najvyššie v kariére. Devätnásťročná slovenská jednotka Hantuchová sa po semifinálovej účasti na turnaji v rakúskom Linzi posunula s 2 640,75 bodu z 9. na 8. miesto a 28-ročnej Husárovej, ktorá uhrala štvrťfinále v Luxemburgu, patrí 34. pozícia. V rebríčku aj naďalej suverénne kraľuje Američanka Serena Williamsová (6 099 bodov), druhá je jej staršia sestra Venus (4 844) a tretia ďalšia Američanka Jennifer Capriatiová (3 640). V prvej desiatke si opäť polepšila Belgičanka Justine Heninová, pred dvoma týždňami ešte ôsma a aktuálne po víťazstve v Linzi už štvrtá. Švajčiarka Martina Hingisová sa vrátila do Top Ten na 10. priečku. Vo štvorhrovom rebríčku si svoju vynikajúcu piatu pozíciu udržala slovenská jednotka Husárová, ktorá spolu s Belgičankou Kim Clijstersovou zvíťazila na turnaji v Luxemburgu. Vo finále zvíťazili nad česko-nemeckou dvojicou Květa Hrdličková, Barbara Rittnerová po tuhom trojsetovom boji 4:6, 6:3 a 7:5. Pre Husárovú to bol už štrnásty štvorhrový triumf v kariére, pričom tento rok z jedenástich finálových vystúpení bola dvadsaťosemročná rodáčka z Bratislavy úspešná päťkrát (!). Spolu s Ruskou Jelenou Dementievovou vyhrali turnaje v Berlíne, San Diegu a v Moskve a v katarskej Dohe sa tešila z prvenstva v debli so Španielkou Arantxou Sanchezovou-Vicariovou.
Po minulotýždňových úspechoch si rebríčkovo polepšili aj najlepší Slováci. Dominik Hrbatý figuruje vďaka štvrťfinále v Petrohrade o dve priečky vyššie ako pred týždňom (63. miesto), Karol Kučera sa po semifinálovej účasti na tom istom turnaji posunul z 80. na 73. priečku.
Rebríček WTA Tour vo štvorhre:: 1. P. Suarezová (Arg.) 3 895, 2. V. Ruanová-Pascualová (Šp.) 3 871, 3. L. Raymondová (USA) 3 602, 4. R. Stubbsová (N. Zél.) 3 546, 5. J. HUSÁROVÁ (SR) 2 712, 8. D. HANTUCHOVÁ (SR) 2 226, 51. H. NAGYOVÁ (SR) 770,75.