25.09.2013, 10:23

Slováci, ktorí vám zarobia pol miliardy

Pred tromi rokmi sa zadĺžili, aby mohli začať podnikať. Dnes svojim klientom pomáhajú zarábať milióny eur. Sledujte Success story.

Aj keď má iba tri roky, česko-slovenská konzultačná firma Pricewise má už bohaté medzinárodné skúsenosti. Vznikla spojením troch mladých ľudí, ktorí mali chuť podnikať a zistili, že v stredoeurópskom regióne sa otázke naceňovania nevenuje dostatočná pozornosť. “Niektorí ľudia si myslia, že našou úlohou je zvyšovať ceny produktov, nie je to pravda,” hovorí o podstate ich podnikania jeden zo zakladateľov Peter Krišťák. Jeho spoločník Milan Schnorrer ho dopĺňa: “Napríklad sme zistili, že ľuďom nevyhovuje, ak v jazykovej škole môžu za kurz platiť iba raz do roka. Tak sme navrhli mesačné splátky. Aj študent je spokojný, aj škola zarobí viac.”

 

Dnes Pricewise má za sebou úspešné projekty v šiestich krajinách a denne analyzuje dáta o dvestotisíc ľuďoch. “Ak to takto pôjde ďalej, o chvíľu budeme mať údaje o spotrebiteľoch lepšie ako Štatistický úrad,” smeje sa Milan. Medzi ich klientov patria veľké slovenské a české firmy pracujúce priamo s klientami. “Napríklad vďaka našim radám môže od teraz jedna veľká česká banka zarobiť každý rok o pol miliardy českých korún viac,” uzatvára Peter Krišťák. Pricewise v Success story na HNtv.