TASR/AP

Tatar z prvej nechytateľne zavesil, pozrite si jeho gól (video)

27.03.2017, 08:24
Slovenský útočník gólom v presilovke vyrovnal na 2:2.

Hokejisti Detroitu Red Wings zvíťazili v nedeľnom zápase NHL nad Minnesotou Wild 3:2 po predĺžení. Na triumfe domácich sa 22. gólom v sezóne podieľal slovenský útočník Tomáš Tatar, ktorý sa presadil v 41. minúte v presilovke.

Tatar po priťuknutí od Gustava Nyquista strelou z prvej výstavne trafil ľavý horný roh súperovej bránky a vyrovnal na priebežných 2:2. "Som rád, že to padlo dnu, to je jasné. Presilovkový gól bol správnou vzpruhou, nakopol nás do ďalšieho priebehu," povedal slovenský krídelník pre Detroit News. Tatar potvrdil výbornú formu, keď strelil siedmy gól v uplynulých deviatich zápasoch (7+3). V prebiehajúcom ročníku má na konte 22 gólov a 18 bodov, 40-bodovú hranicu dosiahol tretiu sezónu za sebou.

Víťazný gól dal v druhej minúte extračasu Andreas Athanasiou. Dvadsaťdvaročný útočník prevzal pas od Nyquista, dostal sa do úniku a forhendovým blafákom si vychutnal Devana Dubnyka v bránke "divochov". "Spravil to skutočne nádherne. Gól bol pre neho zaslúženou odmenou. Andreas je neuveriteľne rýchly hráč a je pekné vidieť, ako svoju rýchlosť dokázal využiť," dodal Tatar na adresu Athanasioua.

Pre Minnesotu, ktorá sa o deň skôr dočkala istej účasti v play off, to bola tretia prehra za sebou.
Philadelphia v pennsylvánskom derby uspela v Pittsburghu 6:2.

NHL - výsledky:
Detroit - Minnesota 3:2 pp /za domácich Tatar 1+0/, New Jersey - Dallas 1:2 pp, Pittsburgh - Philadelphia 2:6, Winnipeg - Vancouver 2:1, Anaheim - New York Rangers 6:3

01 - Modified: 2024-04-19 05:43:13 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-18 14:47:23 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále vo veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
menuLevel = 3, menuRoute = tv/stare-sekcie/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
19. apríl 2024 10:34