02.03.2017, 09:52
chochoTASRTASR
Pánik strelil víťazný gól, ktorým rozhodol o triumfe Chicaga nad Pittsburghom.

Potenciálny gól roka v NHL. Takto je označovaný zásah slovenského útočníka Chicaga Blackhawks Richarda Pánika. Slovák strelil víťazný gól, ktorým rozhodol o triumfe Chicaga nad Pittsburghom 4:1. Zásah do čierneho, ktorý zaznamenal v noci na štvrtok, bol už jeho sedemnásty v sezóne.

Pánik sa presadil krátko pred koncom druhej tretiny, keď dostal domácich do vedenia na 2:1. Slovák získal v spolupráci s obrancom puk, následne si filigránskym pohybom posunul puk korčuľou, čím úplne vyradil z hry Jevgenija Malkina a nechytateľnou strelou zápästím prekonal brankára Marca-Andreho Fleuryho. "Ako sa máš, ďakujem veľmi pekne," opísal prienik a zakončenie Pánika s iróniou komentátor. Jeho kolega označil Slovákov gól za kandidáta na gól roka.

Pánik hrá vo skvelej fazóne, keď aspoň bod zaznamenal v siedmich dueloch po sebe. "Až potom som zistil, že to bol Malkin. Iba som videl pittsburský dres a chcel som sa cez neho dostať," citoval Pánika oficiálny web profiligy.

Hostí zničil hetrikom Patrick Kane. Blackhawks zvíťazili piatykrát za sebou a už desiatykrát v uplynulých 11 dueloch. Bol to prvý vzájomný zápas posledných dvoch víťazov Stanleyho pohára v prebiehajúcej sezóne. Pánikovi krajania a spoluhráči nebodovali, Marián Hossa odohral takmer 16 minút, Tomáš Jurčo bez mála 12 minút.

Podiel na víťazstve Chicaga mal aj brankár Scott Darling, ktorý sa prezentoval 36 úspešnými zákrokmi. "Scotty urobil niekoľko veľmi dôležitých zákrokov, podržal nás. My sme zasa strelili dobre načasované góly," uviedol Kane, ktorého forma vzbudzuje rešpekt. Zaznamenal druhý hetrik v priebehu jedného týždňa, pričom v uplynulých jedenástich zápasoch nastrieľal už dvanásť gólov. "Nemyslím si, že to bol dnes z mojej strany najlepší výkon. Ale keď sa dostanem do šancí, snažím sa z nich vždy vyťažiť maximum a dať im gólovú pečať," vysvetľoval Kane. Malou škvrnou pre Chicago bolo zranenie ruského útočníka Artema Anisimova, ktorý na začiatku druhej tretiny odstúpil z hry pre zranenie dolnej časti tela.

Tampa Bay v druhom nočnom zápase zdolala na domácom ľade Carolinu 4:3 po predĺžení. V bránke Lightning nedostal šancu slovenský brankár Peter Budaj, jeho kolega Andrej Vasilevskij zlikvidoval 38 striel Hurricanes. V extračase rozhodol Švéd Victor Hedman, dvojgólový hrdina duelu. Jeho prínos pre tím vyzdvihol aj kouč Jon Cooper: "Victor je skutočne veľmi dobrý hráč pre túto ligu. Výnimočný hráč," nešetril chválospevmi. "Blesky" boli mimoriadne efektívne, keď každá štvrtá z ich šestnástich striel skončila v sieti. Švédsky brankár v službách Caroliny Eddie Läck si právom sypal popol na hlavu. "Musím sa pozrieť do zrkadla. Štyri góly zo šestnástich striel, to je neprípustné. Pritom väčšinu času som len stál v bránke a nemal som veľa práce," poznamenal Läck.

sumáre NHL:
TAMPA BAY LIGHTNING - CAROLINA HURRICANES 4:3 pp (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Góly: 8. Hedman (Kučerov, Palát), 51. Johnson (Dotchin, Palát), 56. Kučerov (Johnson, Garrison), 61. Hedman (Kučerov, Johnson) - 12. Hanifin (Lindholm, Aho), 15. Ryan (Hanifin, Rask), 58. McClement (Slavin, Lindholm). Brankári: Vasilevskij - Läck, strely na bránku: 16:31, 19.092 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - PITTSBURGH PENGUINS 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Góly: 29. Kane (Schmaltz), 40. PÁNIK (Keith), 57. Kane (Schmaltz, Panarin), 60. Kane - 37. Wilson (Hainsey). Brankári: Darling - Fleury, strely na bránku: 29:37, 22.012 divákov.

Slováci v akcii:
Richard Pánik (Chicago) 18:11 1 0 1 1 4 0
Marián Hossa (Chicago) 15:53 0 0 0 0 1 0
Tomáš Jurčo (Chicago) 11:44 0 0 0 0 0 0
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2024-04-23 14:26:40 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 02 - Modified: 2024-04-23 07:38:49 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 03 - Modified: 2024-04-22 05:27:52 - Feat.: - Title: Martin ​Fehérváry strelil prvý gól v play off, Washington prehral na ľade Rangers 04 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák 05 - Modified: 2024-04-21 12:35:40 - Feat.: - Title: Až 11 gólov proti Nemcom? Niekedy je dobré aj prehrať. Aspoň hráči vidia, že to nepôjde samo, vraví odborník
menuLevel = 3, menuRoute = tv/stare-sekcie/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
23. apríl 2024 23:08