Reuters

Hossa hrá v skvelej forme, proti Washingtonu skóroval a asistoval

12.11.2016, 07:22
Do siete sa trafil aj slovenský obranca v službách Toronta Martin Marinčin.

Slovenský hokejista v službách Chicaga Marián Hossa si v noci na sobotu v domácom zápase NHL s Washingtonom pripísal gól a asistenciu, jeho Blackhawks však napokon prehrali 2:3 po predĺžení. Capitals tak prestrihli "jastrabom" ich sedemzápasovú víťaznú šnúru. Hossa potvrdil výbornú formu v úvode sezóny, keď v 14 stretnutiach nazbieral rovnaký počet bodov (8+6).

Strelecky sa presadil aj obranca Martin Marinčin, ktorý gólom pomohol Torontu k triumfu 6:3 nad Philadelphiou. Hráči Los Angeles nezvládli záver duelu v Ottawe a podľahli domácim "senátorom" 1:2. Slovák Peter Budaj, ktorý po druhej tretine nahradil v bránke LA zraneného Jeffa Zatkoffa, inkasoval dva góly z 15 striel.

NHL - sumáre:

BUFFALO SABRES - NEW JERSEY DEVILS 1:2 pp (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 11. Moulson (Okposo, O'Reilly) - 44. Auvitu (Hall, Zajac), 61. Greene. Brankári: Nilsson - Kinkaid, strely na bránku: 26:43, 18.301 divákov.

TORONTO MAPLE LEAFS - PHILADELPHIA FLYERS 6:3 (2:2, 0:1, 4:0)
Góly: 3. Kadri (Rielly, Zajcev), 20. Rielly (Marner, van Riemsdyk), 45. MARINČIN (Rielly, Kadri), 49. Hyman (Matthews, Carrick), 52. Komarov, 57. Marner (Rielly, Bozak) - 4. Simmonds (Giroux, Gostisbehere), 5. Konecny (Gudas, Del Zotto), 23. Simmonds (Couturier). Brankári: Andersen - Mason, strely na bránku: 23:33, 19.189 divákov.

OTTAWA SENATORS - LOS ANGELES KINGS 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 57. Smith (Pageau, Karlsson), 60. Stone (Karlsson, Pageau) - 21. King (Carter, Purcell). Brankári: Anderson - Zatkoff (41. BUDAJ), strely na bránku: 33:33, 15.622 divákov.

CHICAGO BLACKHAWKS - WASHINGTON CAPITALS 2:3 pp (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 7. Campbell (HOSSA, Forsling), 60. HOSSA (Panarin, Keith) - 7. Beagle (Oshie, Niskanen), 15. Beagle (Wilson, Carlson), 63. Johansson (Orlov). Brankári: Crawford (33.-35. Darling) - Holtby, strely na bránku: 34:28, 22.075 divákov.

COLORADO AVALANCHE - WINNIPEG JETS 3:2 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)
Góly: 22. Rantanen (Johnson, MacKinnon), 30. R. Bourque (Barrie, Landeskog), 62. R. Bourque - 34. Wheeler (Ehlers), 36. Scheifele (Wheeler, Ehlers). Brankári: Varlamov - Hutchinson, strely na bránku: 28:18, 16.517 divákov.

EDMONTON OILERS - DALLAS STARS 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: 4. Maroon (Eberle, McDavid), 20. Pitlick - 1. Korpikoski (Jamie Benn), 5. Eaves (Seguin, Jamie Benn), 35. Roussel (Seguin, Eaves). Brankári: Talbot - Lehtonen, strely na bránku: 42:30, 18.347 divákov.

Peter Budaj (Los Angeles) 20:00 13/15 86,7

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/

01 - Modified: 2024-05-12 14:12:36 - Feat.: - Title: Po Kazachoch nás čaká úplne iná kvalita. Zadáci USA sú príliš suverénni, treba to potrestať, vraví Pokovič 02 - Modified: 2024-05-10 17:53:40 - Feat.: - Title: Poriadny direkt smerom k postupovým ambíciám. Nemci vyhrali zaslúžene, hodnotí vicemajster z Petrohradu 03 - Modified: 2024-05-12 08:00:00 - Feat.: - Title: Dnes sa naši hokejisti postavia proti výberu Kazachstanu. Týchto 10 zaujímavostí si o tejto fascinujúcej krajine netušil 04 - Modified: 2024-05-09 19:31:19 - Feat.: - Title: Slovenská hokejová reprezentácia napísala na súpisku všetkých 25 hráčov. Športovci z AHL sa nepripoja 05 - Modified: 2024-05-09 18:31:24 - Feat.: - Title: Slovenských hokejových rozhodcov Hronského a Durmisa čaká prvý šampionát
13. máj 2024 06:13