TASR/AP

Hossa opäť skóroval, Chicago vládne západu

10.11.2016, 06:25
Slovenský útočník potvrdil formu z predošlých dní.

Slovenský hokejista Marián Hossa prispel gólom k predĺženiu víťaznej šnúry Chicaga v zámorskej NHL na sedem zápasov. Na ľade St. Louis poslal svoj tím do vedenia v 22. minúte a hoci za domácich v závere duelu Alex Pietrangelo vyrovnal, víťazstvo Blackhawks 2:1 po predĺžení zariadil v nadstavení Artemij Panarin.

Tridsaťsedemročný slovenský krídelník sa v uplynulých siedmich dueloch zapísal do streleckej listiny až šesťkrát, v trinástich stretnutiach nazbieral dvanásť kanadských bodov a v tabuľke tímovej produktivity mu patrí priebežne štvrtá priečka. Jeho krajan Richard Pánik strávil v noci na štvrtok na ľade viac ako dvanásť minút, no do štatistík si pripísal jeden mínusový bod.

Vďaka 7-zápasovej sérii bez prehry sa Chicago vyšvihlo do čela Západnej konferencie. Takúto šnúru naposledy ťahalo v období od 12. decembra 2015 do 19. januára 2016, keď triumfovalo dokonca až dvanásťkrát za sebou.

sumáre:

COLUMBUS BLUE JACKETS - ANAHEIM DUCKS 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 2. Jenner (Hartnell, Atkinson), 6. Saad (Murray, Johnson), 62. Werenski (Wennberg, Saad) - 38. Rakell (Fowler, Manson), 42. Ritchie (Cramarossa). Brankári: Bobrovskij - Gibson, strely na bránku: 18:32, 10.250 divákov

BUFFALO SABRES - OTTAWA SENATORS 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 3. Baptiste (Schneider, Grant) - 28. Dzingel (Brassard, Phaneuf), roz. nájazd Ryan. Brankári: Lehner - Condon, strely na bránku: 32:29, 17.884 divákov

ST. LOUIS BLUES - CHICAGO BLACKHAWKS 1:2 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 58. Pietrangelo (Schwartz, Tarasenko) - 22. HOSSA (Forsling, Panarin), 61. Panarin (Seabrook, Kane). Brankári: Allen - Crawford, strely na bránku: 28:30, 18.704 divákov

Slováci v akcii:

Marián Hossa (Chicago) 17:49 1 0 1 1 1 2

Richard Pánik (Chicago) 12:33 0 0 0 -1 0 0

/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/

01 - Modified: 2024-05-13 13:02:26 - Feat.: - Title: Slafkovský je na šampionáte vo svojom živle. Jeho úlohy sú jasné, píšu Česi 02 - Modified: 2024-05-13 08:17:19 - Feat.: - Title: Pozor na falošné lístky. Priekupníci mali na hokejových majstrovstvách sveta oklamať stovky fanúšikov 03 - Modified: 2024-05-12 14:12:36 - Feat.: - Title: Po Kazachoch nás čaká úplne iná kvalita. Zadáci USA sú príliš suverénni, treba to potrestať, vraví Pokovič 04 - Modified: 2024-05-10 17:53:40 - Feat.: - Title: Poriadny direkt smerom k postupovým ambíciám. Nemci vyhrali zaslúžene, hodnotí vicemajster z Petrohradu 05 - Modified: 2024-05-12 08:00:00 - Feat.: - Title: Dnes sa naši hokejisti postavia proti výberu Kazachstanu. Týchto 10 zaujímavostí si o tejto fascinujúcej krajine netušil
13. máj 2024 17:20