Slávne El Clásico ovládol Real. Výhru v závere zariadil Ronaldo

02.04.2016, 22:35

V poradí 231. El Clásico sa stalo korisťou futbalistov Realu Madrid. Zverenci trénera Zinedina Zidana dokázali otočiť nedeľňajší prestížny súboj s odvekým rivalom FC Barcelona a vyhrali na Nou Campe 2:1. Po 31. kole španielskej Primery Division im síce patrí v tabuľke naďalej tretie miesto, no stratu na vedúcu "Barcu" skresali na sedem bodov.

Derby sa nieslo v znamení spomienky na Johana Cruyffa. Legendárny holandský futbalista, ktorý minulý týždeň prehral boj s rakovinou pľúc, hral za Barcelonu v rokoch 1973 až 1978 a neskôr ju viedol ako tréner (1988-1996).

Vedenie katalánskeho veľkoklubu si uctilo tímovú legendu počas predzápasovej ceremónie, po minúte ticha vytvorili fanúšikovia na tribúnach mozaiku, ktorá hlásala v katalánskom jazyku "Johan, ďakujeme". Rovnaké slová mali hráči úradujúceho majstra aj na dresoch.

V úvodnom polčase Barcelona držala hru pod svojou taktovkou a dokázala si vypracovať sľubnú príležitosť, no Suarez po prihrávke Neymara nedokázal trafiť loptu pred prázdnou bránou.

Na druhej strane zaujal Ronaldov priamy kop, ktorý preletel ponad brvno. Diváci na Nou Campe sa dočkali vytúženého gólu až v 56. minúte, keď si na rohový kop Neymara nabehol Pique a presnou hlavičkou poslal domácich do vedenia.

Z neho sa radovali iba šesť minút, na druhej strane po stečovanej prihrávke Kroosa sa v akrobatickej polohe strelecky presadil Benzema - 1:1. Hostia dostali krídla a začali sa ešte viac tlačiť dopredu. V 81. minúte sa tešil Bale z gólu, ale rozhodcovia ho neuznali, pretože si waleský krídleník v súboji Albom pomohol rukami.

Vzápätí Ronaldo svojou strelou zvnútra šestnástky obtrel brvno. Hráči Realu nakoniec dohrávali stretnutie s 10 hráčmi po tom, čo v 85. min. dostal Sergio Ramos po tvrdom sklze na Suareza druhú žltú a teda automaticky červenú kartu.

Tá však nezobrala Madridčanom vietor z plachiet. O pár sekúnd neskôr našiel Bale centrom Ronalda, ktorý sa v šestnástke skvele uvoľnil a popod padajúceho Brava poslal loptu do siete - 1:2. Barcelončania už nedokázali s výsledkom nič spraviť a pretrhli tak dlhočiznú šnúru bez prehry, ktorá trvala 39 stretnutí.

Zidane tak bude na svoje prvé El Clásico v pozícii trénera spomínať iba v najlepšom. V 231. vzájomnom dueli s "Barcou" si Real pripísal 93. víťazstvo, Barcelona zaznamenala 90 výhier, 48 duelov sa skončilo nerozhodne. V prvom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne zvíťazili "blaugranas" na pôde Realu vysoko 4:0.

Futbalisti Atletica Madrid si napravili chuť po neúspechu v Gijone (1:2) a v sobotu rozdrvili na domácom trávniku Real Betis Sevilla 5:1. Zverenci trénera Diega Simeoneho strácajú z druhého miesta na vedúcu Barcelonu šesť bodov. V súboji tímov zo spodnej polovice tabuľky zvíťazili hráči Las Palmas nad Valenciou 2:1.

Španielsko - Primera Division - 31. kolo:
      Atletico Madrid – Real Betis Sevilla 5:1 (2:0)
      Góly: 37. Torres, 42. Griezmann, 65. Juanfran, 81. Griezmann, 90.+1 Partey – 79. Castro, 50.121 divákov.

Las Palmas – FC Valencia 2:1 (0:1)
      Góly: 50. Viera (11m), 63. Mustafi (vl.) – 3. Rodrigo

FC Barcelona - Real Madrid 1:2 (0:0)
      Góly: 56. Pique – 62. Benzema, 85. Ronaldo. ČK: 84. Ramos (Real) po druhej ŽK

01 - Modified: 2024-04-18 19:39:05 - Feat.: - Title: Barcelonu trápi sucho, sprevádzkujú tam druhú odsoľovaciu stanicu 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
menuLevel = 3, menuRoute = tv/stare-sekcie/sport, menuAlias = sport, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
19. apríl 2024 08:56