Halák vychytal triumf v NHL. Proti svojmu bývalému tímu

06.11.2013, 06:40
tasr, stltasr, stl
Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na stredu v zámorskej NHL už k ôsmemu víťazstvu svoj tím St. Louis.

Slovenský brankár Jaroslav Halák priviedol v noci na stredu v zámorskej NHL už k ôsmemu víťazstvu svoj tím St. Louis. Stalo sa tak na ľade Montrealu, kde "bluesmani" vyhrali až po samostatných nájazdoch 3:2 a Halák sa prezentoval 25 úspešnými zákrokmi. Jeho krajan v domácej bránke Peter Budaj ale šancu nedostal.

Naďalej bez bodového zápisu zostal aj po 15 odohranom stretnutí útočník Floridy Tomáš Kopecký. V domácom súboji nestačil jeho tím na Edmonton, ktorému podľahol 3:4 po predĺžení. Druhým Slovákom, ktorý sa tešil z víťazstva bol obranca Andrej Sekera, ktorého Carolina vyhrala na svojom ľade nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení. Sekera si svoje štatistiky nerozšíril, rovnako ani Andrej Meszároš v tíme hostí. Columbus s Mariánom Gáboríkom nestačil doma na Ottawu (1:4), pričom slovenský krídelník počas takmer 20-minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára dvoma strelami. Až v nájazdovej lotérii prehral aj Boston s Dallasom 2:3, kapitán "medveďov" Zdeno Chára skončil po viac ako 29-minútovom pobyte na ľade s jednou "mínuskou".

Až do samostatných nájazdov dospelo aj posledné stretnutie San Jose - Buffalo a z výhry 5:4 sa tešili hostia. Realizátorom víťazného nájazdu bol Cody Hodgson.

výsledky:
Boston - Dallas 2:3 pp a sn, Washington - NY Islanders 6:2, Columbus - Ottawa 1:4, Montreal - St. Louis 2:3 pp a sn, Florida - Edmonton 3:4 pp, Carolina - Philadelphia 2:1 pp, Minnesota - Calgary 5:1, Phoenix - Vancouver 3:2 pp a sn, San Jose - Buffalo 4:5 pp a sn

01 - Modified: 2005-08-25 06:15:37 - Feat.: 0 - Title: Ministri: Vymykal sa len Rusko
01 - Modified: 2024-01-19 17:00:00 - Feat.: - Title: Vtipkár aj smoliar. V zámorí uctievajú slovenského gavaliera a obeť katastrofy Demitru 02 - Modified: 2023-07-14 15:09:08 - Feat.: - Title: Dvorský podpísal nováčikovský kontrakt so St. Louis. Ak bude hrať v prvom tíme, zarobí skoro milión dolárov 03 - Modified: 2016-05-12 05:31:16 - Feat.: - Title: St. Louis postúpilo do finále Západnej konferencie 04 - Modified: 2016-04-22 09:57:32 - Feat.: - Title: Pozrite sa, akou parádou zachránil Chicago hviezdny Kane, prihral mu Pánik 05 - Modified: 2015-12-13 06:08:01 - Feat.: - Title: Halák priviedol Islanders k triumfu, Gáborík skóroval pri prehre LA
18. máj 2024 06:06