31.01.2016, 17:51

VIDEO: Mladý Čech urobil veľkú chybu a prišiel o titul: Som blbec, kajal sa

VIDEO: Mladý Čech urobil veľkú chybu a prišiel o titul: Som blbec, kajal sa

Cieľom prechádzal s rukami nad hlavou, jeho radosť bola spontánna, veď oslavoval titul svetového šampióna. Omyl. Do cieľa totiž zostávalo ešte jedno kolo, čo si mladý český reprezentant v cyklokrose Adam Ťoupalík neuvedomil a jeho radosť bola predčasná, píše idnes.cz.

Ťoupalík je majstrom sveta! Ten titulok sa ponúkal, veď aj sám devätnásťročný cyklista oslavoval. Ale do cieľa cyklokrosových pretekov mužov do 23 rokov zostávalo v Heusden-Zolderi ešte kúsok chýbal. To si však mladý pretekár neuvedomil. „Som blbec, nič viac, nič menej,“ odpovedal na otázku, čo mu prvé napadlo, keď zistil, že ešte nie je cieľ.

Pozrite sa, ako sa mladý Čech predčasne tešil z titulu majstra sveta:

">
]]

Mladý Čech však dokázal zabojovať, z tejto chyby sa otriasol. Síce sa po predčasnej radosti prepadol na štvrté miesto a strácal na vedúcu trojicu pár metrov, ale súperov dobehol a až do cieľa bojoval o titul majstra sveta. Nakoniec v špurte podľahol Belgičanovi Iserbytovi a stal aspoň vicemajstrom sveta.

Ťoupalík neskôr priznal, že kamaráti si do neho určite rýpnu. „Ale ľudia okolo tímu sú šťastní, že sa mi podarilo získať medailu. Ale ja to beriem, bola to moja chyba a to sa jednoducho stáva,“ povedal 19-ročný pretekár.

 

Súvisiace články