25.01.2018, 12:31

Rozuzlenie v hokejovej kauze. Slovenská extraliga bude kvôli olympiáde prerušená

Kauza prišla po tom, ako majiteľ hokejového klubu z Banskej Bystrice odmietol pustiť na olympiádu trénera Vladimíra Országha.

Martin Kohút, Richard Lintner a Miroslav Šatan
Zdroj: HNtelevízia

Slovenská hokejová extraliga bude počas zimnej olympiády prerušená. Konkrétne prerušia tri kolá, informoval na brífingu šéf extraligy Richard Lintner. 47. kolo extraligy bolo presunuté na 31. januára, 48. kolo na 28. februára a 49. kolo na 6. marca.

Toto je výsledok spoločného riešenia, ktoré umožní reprezentácii sa naplno pripraviť a realizovať svoje plány, ako si generálny manažér predstavuje," povedal Lintner.

Šatan sa v mene fanúšikov poďakoval zúčastnením, že sa na mimoriadnom rokovaní dohodli. "Chcem sa poďakovať za to, že urobili takéto rozhodnutie, ktoré je v prospech slovenského hokeja. Niektoré veci sa mohli riešiť predvídavejšie a dopredu a bez očami verejnosti," zhodnotil Šatan.

Kauza prišla po tom, ako majiteľ hokejového klubu z Banskej Bystrice odmietol pustiť na olympiádu trénera Vladimíra Országha, ktorý je členom realizačného tímu.

"Hokej prináša veľmi veľa rôznych situácii, ktoré sa musia riešiť. Najpodstatnejšie ponaučenie plynie, že sa ukázalo, že aj tie najkomplikovanejšie témy vieme spoločnou diskusiou a záujmom vyriešiť," tvrdí Lintner. 

Výkonný výbor sa zaoberal aj pripomienkou prezidenta SZĽH Martina Kohúta, ktorý využil svoje právo vetovať rozhodnutie Výkonného výboru o zmene prestupového poriadku. Ten presunul dátum ukončenia prestupového termínu pre súťaž Extraligy seniorov v sezóne 2017/2018 na polnoc 1.3.2018.

Prvý muž slovenského hokeja s týmto rozhodnutím nesúhlasil.

"Po dohode VV sme prišli k názoru, že všetky prestupové termíny zostávajú v pôvodnej platnosti tak, ako boli prijaté na kongrese. Končí sa teda 31. januára 2018," oznámil Kohút.

Súčasťou realizačného tímu pod piatimi kruhmi tak napokon predsa len bude aj Vladimír Országh. "Objavili sa správy, že sme chceli odložiť štyri kolá, ale to boli len dezinformácie. S týmto riešením sme spokojní, aj keď nie je ideálne. Neúčasť Országha vyriešime na 99 percent tak, ako sme pôvodne oznámili," povedal riaditeľ klubu Banskej Bystrice Michal Longauer. Striedačku "baranov" počas Országhovej neprítomnosti povedú Rastislav Paľov, Michal Handzuš a Norbert Javorčík.