Meno nového trénera A-tímu slovenskej hokejovej reprezentácie bude známe možno už na budúci týždeň.

Generálny manažér reprezentácií Miroslav Šatan uviedol, že to bude pravdepodobne kormidelník zo zahraničia a že rokuje s viacerými kandidátmi, ale zatiaľ nič konkrétnejšie prezradiť nechcel.

Otázka nového trénera je veľmi pálčivá. Reprezentácia totiž odštartuje novú sezónu už 23. a 24. augusta, keď ju čakajú dva prípravné zápasy s Českom v Třinci a Žiline.

"Je to naozaj veľmi blízko. Bohužiaľ, tá situácia je táka, aká je. Dajte mi týždeň, desať dní a budeme verejnosť informovať. Teraz môžem povedať len toľko, že na tom pracujeme a sme v kontakte s potenciálnymi kandidátmi," uviedol Šatan na štvrtkovej tlačovej konferencii.

S najväčšou pravdepodobnosťou bude mať Slovensko zahraničného trénera.

"Kandidáti, ktorých som oslovil, táto práca zaujíma, takže verím, že sa podarí získať odborníka, ktorý má dlhoročné skúsenosti, či už z NHL, alebo medzinárodného hokeja tu v Európe. Chceme si nechať dobré veci z nášho hokeja a zobrať si dobré veci z iných krajín a je jedno, či to je Fínsko, Rusko alebo Kanada. Hokej sa dnes zlieva do jedného systému. Pred 20 rokmi boli rôzne štýly, každá krajina mala istú identitu, ale teraz sa to globalizuje. Aj my musíme na tú vlnu naskočiť," pokračoval kapitán majstrov sveta z Göteborgu 2002, no nechcel prezradiť mená trénerov, s ktorými zväz rokuje.

V prípade, že reprezentáciu povedie cudzinec, jeho asistenti by mali byť domáci.

"Nie je na 100%, že to bude cudzinec, ale je to náš plán. Radi by sme však boli, aby asistenti boli slovenskí a skúsenosti, ktoré pri ňom získajú, mohli v budúcnosti využiť pre reprezentáciu."