Hokejový majster sveta z roku 2002 Michal Handzuš na festivale Pohoda nehovoril iba o hokeji.

Patrí medzi osobnosti, ktoré sa vyjadrujú aj k politickým udalostiam. Inak tomu nebolo ani na najprestížnejšom festivale na Slovensku.

"Neberiem to tak, že to robím preto, lebo som známy. Je to povinnosť, že veci, ktoré sa mi nepáčia tak kritizujem. Doma alebo v rozhovoroch s priateľmi a potom som konfrontovaný aj na verejnosti s týmto názorom, tak si ho poviem narovinu," hovorí Handzuš.

"Čo majú hovoriť, že nie je?

Slovenský hokejista v rozhovore pre HN na Pohode priznal, že bojuje proti korupcii.

"Keď niekto organizuje niečo proti korupcii, tak moja povinnosť je tam ísť aspoň na hodinu, lebo keď budem kritizovať, ale nič preto nespravím, tak sa to nikdy nezmení," hovorí Handzuš.

Na otázku, či mu nevadí, že vláda korupciu nerieši, odpovedá jasne.

"Čo majú hovoriť, že nie je? Keď tam je premiér 10 rokov je jasné, že nebude hovoriť, že korupcia existuje a že je to katastrofálne, lebo by si sám sebe uškodil. Budú sa tváriť, že tam nie je. Ale malo by to byť o tom, že by mali cítiť tlak ľudí, že ich to trápi," tvrdí slávny hokejista.

"Keď budeme ticho extrémistov bude pribúdať"

Handzuš sa na Pohode vyjadroval aj ku Kotlebovi. Jasne deklaroval, že v Banskobystrickom kraji, keďže je rodákom z Banskej Bystrice, bude v župných voľbách voliť Luntera.

"Čo sa týka Kotlebu, treba sa pozrieť, čo spravil pre kraj a nielen čo on povie. Eurofondy sa nepoužili, peniaze z kraja išli na cesty. Vidím, že sa veľa nepomohlo."

Handzuš na záver vyzval, že treba bojovať proti extrémistickým názorom.

"Je to nebezpečné a malo by sa rozprávať a konfrontovať, keď budeme ticho extrémistov bude pribúdať," ukončil Handzuš.