07.06.2017, 20:11

Danko: Ak budú chcieť ľudia Sulíka za premiéra a Kotlebu za ministra obrany, ja s tým nič neurobím

Šéf SNS sa v relácii Braňo Závodský naživo vyjadroval k Veľkému protikorupčnému pochodu a k situácii okolo ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Šéf SNS Andrej Danko
Zdroj: TASR/M. Svítok

Každý ma právo na vyjadrenie politického názoru. Aj mladí ľudia majú právo vyjadriť svoj názor a postoj," povedal v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres šéf SNS Andrej Danko.

Reagoval na pondeľnajší Veľký protikorupčný pochod.

Dodal však, že má vážnu obavu, ak sú mladí ľudia manipulovaní politikmi a politickými cieľmi. Danko odkázal mladým ľuďom, že reálnym nástrojom je vstup do politiky.

​"Ja som tiež bol s viacerými vecami v tejto krajine nespokojný a preto som vstúpil do politiky," hovorí Danko.

V rozhovore ďalej vyhlásil, že je pre neho veľkou výzvou, aby strany SaS a OĽaNO-NOVA vytvorili priestor pre takýchto mladých ľudí. Narážal na fakt, že jeho strana má tzv. SNS mládež.

Na otázku, či si myslí, že študentov niekto z politikov podporoval Danko odpovedal, že sú tu politické strany, ktoré dva roky organizujú demonštrácie.

"Politicky sa bojuje vo voľbách. Ak si raz voliči povedia, že chcú za premiéra Richarda Sulíka, Igora Matoviča za ministra financií, Borisa Kollára za ministra práce, Mariana Kotlebu za ministra obrany a povedzme Alojza Hlinu za ministra pôdohospodárstva, tak ja s tým nič neurobím," hovorí Danko.

Na margo odvolania ministra vnútra Roberta Kaliňáka šéf SNS skonštatoval, že ministrov v koalícii krížovo nekritizujú.

"Z tohto pohľadu sú aj pozitíva aj negatíva. Netreba však zabúdať na funkčnosť ministerstva, ako sme zvládli predsedníctvo, ako funguje hasičský či policajný zbor," upozornil Danko.