24.04.2017, 10:50

Polícia krágľuje na politickú objednávku opozičných poslancov, tvrdia sulíkovci

Poslanci SaS na brífingu reagujú na obvinenia Smeru na šéfa OĽaNO-NOVA Igora Matoviča.

Igor Matovič prestal byť pohodlný a koalícia sa ho chce zbaviť, vyhlásili poslanci SaS na brífingu. Reagovali na obvinenia Smeru na adresu šéfa OĽaNO-NOVA.

Vláda nasleduje staré eštebácko-komunistické praktiky, je to perfídne a neprípustné. Polícia pod vedením Kaliňáka a Gašpara krágľuje na politickú objednávku opozíciu," povedal podpredseda SaS Ľubomír Galko.

Liberálom prekáža, že polícia nekoná v kauzách ako napríklad v prípade podnikateľa Ladislava Bašternáka. "Polícia nekoná, lebo to by bolo, akoby si Kaliňák sám sebe nasadil putá," doplnil Galko. 

„Prípad opozičného politika Igora Matoviča je živým svedectvom toho, že Robert Kaliňák sa nezastaví pred ničím a je pripravený použiť akékoľvek, aj tie najšpinavejšie metódy na likvidáciu hocikoho, kto jemu osobne alebo niekomu z jeho politickej partaje stojí v ceste.“

Tímlíder SaS pre štíhly štát Jozef Rajtár tvrdí, že polícia ako inštitúcia, ktorej by mali občania dôverovať, sa zmenila na nástroj politických čistiek.

Kedy sa verejnosť dozvie, či hlas navlas podobný hlasu Roberta Fica, ktorý hovorí o získaní miliónov korupčných peňazí, je skutočne hlasom Roberta Fica? Kedy sa to dozvieme z oficiálnej policajnej expertízy? Za vlády Smeru nikdy. A to je do neba volajúca hanba. To je jasný znak toho, že nežijeme v právnom štáte s fungujúcou políciou a prokuratúrou, ale žijeme v štáte, ktorý ovláda mafia. Nie mafia hrubokrkých násilníkov, ale mafia bielych golierov,“ uviedol Rajtár.