Šéf OĽaNO-NOVA Igor Matovič urobil v parlamente nečakaný moment, čím šokoval všetkých poslancov.

Tesne po tom, ako poslanci schválili zmenu ústavy, čím otvorili dvere k zrušeniu Mečiarových amnestií, prišiel za šéfmi parlamentu a podal si s nimi ruku. A áno, neobišiel ani Andreja Danka. Pritom len v stredu sa obaja dostali do slovnej roztržky.

Okázalé podanie rúk

Matovič prišiel k ich miestam o išiel postupne. Najprv Martin Glváč, potom Béla Bugár. A keď predstúpil k Dankovi, šéf SNS bol veľmi prekvapený, lebo hovoril do mikrofónu. Danko však na tento moment pristál a podal si s Matovičom ruku.

Toto gesto pôsobilo trochu teatrálne a okázalo, mohutný stisk ruky trval takmer šesť sekúnd s tým, že obaja si vymienali slová. "Taktom si podáme ruky," zareagoval po svojom Danko. Poslancov v sále tento moment zaskočil. Začali sa nahlas smiať a pritom mohutne tlieskali.

Štipľavé odkazy

O pár minút už bolo všetko po starom.

"Keby to bolo úprimné a keby to nebolo znovu mediálne gesto a keby prišiel podať ruku aj v iných veciach, tak ja nie som človek, ktorý vyvoláva konflikty. Ten pocit bol teatrálny, len aby sa to vysielalo. A ak by bol uprimný tak by ma to tešilo," povedal Danko na brífingu.

Matovič pre HNonline.sk vysvetlil podanie rúk. "Bolo to politické gesto. Vyžadovala si to situácia. Mal som pocit sa poďakovať trom predstaviteľom koaličných strán, za to že sme našli kompromis. To že to kapitán Danko nepochopil, hovorí o jeho charaktere a o jeho milosti," reagoval Matovič.