21.03.2017, 19:43

„Pomôžte nám vyduriť Roberta Fica z tohto domu." Matovič sa do megafónu prihováral ľuďom z Bonaparte

Transparent pred Bonaparte
Zdroj: HNtelevízia

Šéf OĽaNO-NOVA Igor Matovič dnes zavesil na plot pred luxusný komplex Bonaparte, v ktorom býva premiér Robert Fico, transparent s výrokom premiéra v Sobotných dialógoch v RTVS.

Šéf obyčajných reagoval na fakt, že v utorok NAKA obvinila Bašternáka zo zločinu neodvedenia dane a poistného.

Fico vtedy v relácii vyhlásil, že akonáhle bude vznesené obvinenie, tak sa z Bonaparte odsťahuje. Matovič večer po 19.00 hod. okrem zavesenia transparentu niekoľko minút do megafónu vyzýval ľudí, aby mu pomohli vyhnať Fica z komplexu, ktorý patrí Bašternákovi.

"Prosím vás pomôžte nám vyduriť Roberta Fica z tohto domu. Fico už dlhodobo a vedome kryje daňový podvod." Chcem odkázať pánovi premiérovi, aby nehľadal výhovorky. Pán premiér, je čas, sťahujete sa. Verím, že tento sľub nedopadne tak, ako diaľnica do Košíc do roku 2010,“ vyhlásil šéf OĽaNO.

Fico dnes v reakcii uviedol, že si hľadá bývanie. ""Hľadám si bývanie, kde dožijem. Nemám 30 rokov, aby som sa ako dromedár sťahoval každé dve hodiny."

Podľa vlastných slov svoj byt využíva aj na reprezentatívne účely a prijíma v ňom i zahraničné návštevy, ale pritom si bývanie hradí z vlastných príjmov. Štátu tak mal ušetriť niekoľko tisíc eur.