19.03.2017, 18:21

To, čo hovorí Mečiar, je veľké klamstvo. Fegyveres reagoval na slová expremiéra

Korunný svedok zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho, Oskar Fegyveres, dnes pred diskusiou odpovedal na otázky novinárov o zrušení Mečiarových amnestií.

Pokusov o zrušenie amnestií bolo už niekoľko, z akého dôvodu sa to podľa vás doteraz nepodarilo?
Podľa mňa to nikdy nebolo také reálne, ako je to reálne teraz. Možno v tejto veci nikdy nebol taký politický konsenzus.

Napriek tomu, že Vladimír Mečiar už nie je nejaký čas pri moci, mnohí politici zrušeniu aj naďalej bránili. Aká bola podľa vás ich motivácia?
Neviem, túto otázku sa musíte opýtať ich.

Vyjadrili ste sa, že minister vnútra Robert Kaliňák vám sľúbil, že amnestie budú zrušené. Myslíte si, že teraz je tá snaha o ich zrušenie úprimná alebo je to len politická hra?
Robert Kaliňák, ešte keď nebol ministrom vnútra, tak ma pozval besedovať so žiakmi na právnickú fakultu. Diskutovali sme s budúcimi právnikmi o zneužívaní štátnej moci. Bol to dialóg s tými študentmi. Ja si myslím, že je tam určite snaha amnestie zrušiť.

Nedávno vystúpil v televízii aj Vladimír Mečiar, ktorý vás obvinil z toho, že vaša výpoveď bola motivovaná peniazmi od vtedajšieho prezidenta Michala Kováča. Čo na to hovoríte?
Že je to veľké klamstvo. Takúto motiváciu som nemal.

V médiách neustále vystupujú ľudia, ktorí spochybňujú zodpovednosť SIS za skutky súvisiace s amnestiami. Vy ste boli pri tom. Ako to vnímate?
O to práve ide, že keď sa zrušia amnestie, tak sa ukáže pravda. Či pri tom bola Slovenská informačná služba a jej technika alebo nie a kto to celé riadil a organizoval.

Viac sa dozviete vo videu.