14.03.2017, 13:19

Bývalý mafiánsky boss Černák posiela Mečiarovi odkaz priamo z väzenia

Dôvodom je Mečiarove účinkovanie v televíznej diskusii o amnestiách.

Bývalý mafiánsky boss Černák posiela Mečiarovi odkaz priamo z väzenia
Zdroj: TASR/Jakub Kotian

"Je to od neho ďalší zbabelý čin, že sa teraz snaží všetko toto hodiť na námestníka Slovenskej informačnej služby (Jaroslav Svěchota – pozn. red.), ktorý je už mŕtvy.“

Toto odkázal bývalý mafiánsky boss Mikuláš Černák expremiérovi Vladimírovi Mečiarovi z väzenia v Ilave. Dôvodom je Mečiarove účinkovanie v relácii TA3 Téma dňa, kde so šéfom Mosta Bélom Bugárom diskutoval o amnestiách, ktoré v roku 1998 udelil v prípade zavlečenia syna prezidenta Michala Kováča do cudziny.

Černák v nahrávke tvrdí, že ak sa amnestie podarí zrušiť, verejnosť sa konečne dozvie, „že za zavlečením Michala Kováča ml. do cudziny stál Vladimír Mečiar. Zneužil na to Slovenskú informačnú službu a vražda Róberta Remiáša má priamy súvis s týmto trestným činom.“

Nemá sa za čo ospravedlniť

„Mohol o tom v SIS niekto vedieť, ale SIS to nebola. Mal som podozrenie, že to bol človek, ktorý už nežije. Pána Svěchotu som z celej duše nenávidel," povedal v TA3 Mečiar o zavlečení Kováča ml. 

„Nemyslíte si, že by bolo zadosťučinením prísť za pani Remiášovou a ospravedlniť sa?" pýtal sa v relácii Bugár Mečiara. "Za čo?" reagoval expremiér. "Veď za to, že bol jej syn zabitý. Veď to bol výbuch," odpovedal šéf Mosta.

Najmocnejší muž podsvetia

Mikuláš Černák je viacnásobný vrah uznaný vinným z desiatich vrážd. V 90. rokoch bol najmocnejším mužom slovenského podsvetia.

Černák bol v roku 1997 do roku 2006 vo výkone trestu vo výške osem a pol roka za vydieranie. Od roku 2007 už bol odsúdený na doživotie. V zmysle Trestného zákona môže byť osoba odsúdená na doživotie podmienečne prepustená najskôr po 25 rokoch výkonu tohto trestu. To môže Mikuláš Černák urobiť v roku 2023.