01.03.2017, 16:33

VIDEO: Fico chcel dať vyhlásenie. Nedokončil ani prvú vetu a nahnevane odišiel

VIDEO: Fico chcel dať vyhlásenie. Nedokončil ani prvú vetu a nahnevane odišiel

Premiér Robert Fico sa spolu s ministerkou pôdohospodárstva Gabrielou Matečnou chystal dať vyhlásenie k mimoriadnemu summitu V4 o kvalite potravín.

​Ešte pred začiatkom krátkeho brífingu vyzval premiér novinárov, aby išli robiť rozhovory inde, pretože rušia. Fico totiž nedával vyhlásenie v miestnosti určenej na tlačové konferencie, ale na chodbe Úradu vlády.

"Oni nevedia prestať, to je neuveriteľné. Tá kultúrnosť novinárskej obce je strašná," povedala následne Matečná Ficovi.

Po pár sekundách už išiel Fico "naživo". Počas prvej vety sa však zastavil a opätovne vyzval novinárov, aby nahrávali rozhovory inde. "Ďakujem pekne, myslím, že to povieme na inej tlačovej konferencie," povedal premiér, zbalil si svoje veci a odišiel.

Predseda vlády SR mal mať kvôli ďalšiemu stretnutiu iba rýchle vyhlásenie vo vestibule Úradu vlády SR. Vzhľadom na rušivé podmienky spôsobené rozhovormi ďalších členov vlády s novinármi na tom istom mieste sa rozhodol svoje stanovisko k danej téme odprezentovať na inej tlačovej besede. Za prerušenie a následný odchod z brífingu sa pani ministerke ospravedlnil," píše sa vo vyhlásení tlačového odboru Úradu vlády.