15.02.2017, 18:44

Fico obvinil 41 poslancov z podvodu s chudobnou vdovou. Je to trápny pokus premiéra, tvrdí Matovič

​Premiér Robert Fico dnes na mimoriadnom brífingu obvinil 41 poslancov z podvodu. Išlo o bilbord, kvôli ktorému prerušili včera mimoriadnu schôdzu. Je na ňom vyobrazená "chudobná vdova."

41 poslancov presne vedelo čo robí, ak takúto fotografiu predložili. To čoho sa dopustili z opozície, prekročilo posledné hranice, ktoré ešte politici ctili. Spáchali podvod. Fotografia vdovy je fotka ženy, ktorá vôbec nepochádza zo Slovenska, je z ČR, jej iniciálky sú Anna B. a pochádza z Moravy. Čo je smutnejšie, pani zomrela v roku 2013," hovorí Fico.

Fico volal s českým premiérom

Premiér dodal, že keďže išlo o občianku Českej republiky, volal dokonca s premiérom Bohuslavom Sobotkom.

Telefonoval som s českým premiérom, hovoril som aj so synom tejto pani a so starostom," hovorí Fico.

"Je to podvod sprevádzaný s hyniezmom a cynizmom, ktorý nemá miesto. Jediné riešenie, aby boli odstránené škody aspoň čiastočne. Hanbím sa za 41 poslancov, pretože toto už vyžaduje nejaký pokrivený charakter," tvrdí Fico. Vyzval, aby štvrtková schôdza o jeho odvolávaní bola zrušená.  

Ak si do Googlu zadáte heslo „babička“, Matovičovu chudobnú vdovu nájdete ako prvú fotku. Bola nahraná na český portál rajce.idnes.cz. Podľa údajov na tomto webe by mal byť jej autorom Lubomír Kovařík.

K fotke, ktorá bola na český portál nahraná 7. apríla 2011, napísal Kovařík aj vysvetľujúci popis: „Dnes som behal po doktoroch a v jednej čakárni sedela babička ako z rozprávky. Pochádza z Vnorov (Vnorovy sú obec v Česku v okrese Hodonín v Juhomoravskom kraji, pozn. red.) a má 86 rokov.“ Podľa premiéra sa babička volá Anna B. a zomrela v roku 2013.

"Je to trápny pokus"

"Je to veľmi trápny pokus pán premiér," hovorí Matovič. Dodáva, že Fico si má dať námahu a volať miliónu slovenských domácností. "A tým pádom máme od neho pokoj, lebo bude volať sto rokov."

"Aj strana Smer-SD používa v straníckych novinách úplne bežné obrázky pochádzajúce z fotobánk. A čo si pán premiér myslí, že budeme pátrať, či títo nemeckí dôchodcovia ešte žijú? Je to veľmi trápny pokus od predsedu vlády," vyhlásil Matovič.