06.02.2017, 11:48

Opozícia dala Ficovi ultimátum. Musí splniť tri podmienky

SaS a OĽaNO tlačia na premiéra Roberta Fica kvôli kauze predražených energií.

Opozičná rada SaS a OĽaNO-NOVA dala ultimátum Robertovi Ficovi a vyzvala ho, aby splnil do stredy 8. februára tri podmienky. Ak ich premiér nesplní, tak opozičná rada podá návrh na jeho odvolanie. 

Dôvodom je kauza okolo cien energií, po ktorej odstúpil z funkcie šéf regulačného úradu Jozef Holjenčík.

Vzhľadom na to, že sa Robert Fico spreneveril svojmu sľubu, oklamal ľudí, tak dnešným dňom žiadame Fica o tri veci. Do stredy 8. februára odvolať všetkých nominantov energetických spoločností. Ďalej žiadame, aby odvolal ministra hospodárstva Petra Žigu. Treťou podmienkou je, aby zaujal jednoznačné stanovisko, aby sa ukončil chaos. Nech ľudia konečne vedia, čo majú robiť a koľko budú platiť za energiu," povedal šéf OĽaNO-NOVA Igor Matovič.

Niekto dal Holjenčíkovi moc. Bol to Fico a bola to koalícia. Sme presvedčení, že Fico a všetci spoločne hrali jednu veľkú špinavú hru," vyhlásila na brífingu podpredsedníčka SaS Jana Kiššová.  

Opozícia žiada nielen Fica, ale aj šéfa SNS, aby boli odvolaní všetci nominanti v energetických spoločnostiach.

Preto mi prichádzame s riešeniami a navrhujeme, aby v prvom rade boli do regulačného úradu nominovaní odborne schopní a morálni ľudia, nie ako Holjenčík," doplnila poslankyňa OĽaNO-NOVA Veronika Remišová.