Premiér Robert Fico dnes na Úrade vlády reagoval na tri aktuálne témy v slovenskej politike.

Reagoval aj na kauzu Bašternák, keď poslanci SaS Jozef Rajtár a Ľubomír Galko podali podnet na mimoriadny výbor.

"Opakujem, že podľa zákona mám právo, na to aby mi štát poskytol byt na reprezentačné účely. Ja si ho však platím zo svojich peňazí a aj som to v roku 2012 vydokladoval," hovorí Fico.

Fico potvrdil, že sa chce presťahovať

Premiér dodal, že aj jeho vyrušujú informácie o podozrenia majiíteľa bytu v Bonaparte, ktorým je podnikateľ Ladislav Bašternák.

Aj pre som už povedal, že pracujem na výstavbe nového domu. Viac k tejto téme nepoviem," dodal premiér.

Fico sa vyjadril aj ku kritike Andreja Kisku, ktorú prezident prezentoval v rozhovore pre týždenník Trend.

"Chcem ubezpečiť každého jedného občana Slovenska, že mám záujem na dobrých vzťahoch s prezidentom. Konflikt absolútne odmietam," hovorí Fico. 

Fico o Kiskovi: Konflikt absolútne odmietam

Zároveň zopakoval svoje tri zásadné postoje, na ktorých nič nezmení.

"Som principiálne proti vzniku ucelenej moslimskej komunity na Slovensku a som principiálne proti kvótam. V prípade konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom majú obe strany zodpovednosť, ktorá vyplýva z minských dohôd a odmietam sa na tento proces pozerať jednofarebne," deklaroval.

Fico tiež zopakoval, že pri téme brexitu bude bojovať o to, aby 80-tisíc Slovákov, ktorí žijú a pracujú vo Veľkej Británii, neboli obeťami pokusu urobiť z nich občanov druhej kategórie.

"Tieto postoje sú konzistentné, opakujem ich pri každej príležitosti a nemám dôvod ani pod akoukoľvek kritikou čokoľvek na týchto postojoch meniť," dodal.