11.07.2016, 17:11

Opozícia urobila pred Ficovým bytom párty. Ak vydržíme, ich dni sú spočítané, odkázal Lipšic

Opoziční poslanci dnes urobili dva protesty proti Ficovi a Kaliňákovi. Pred luxusným komplexom Bonaparte a na námestí v Žiline.

Protest pred Bonaparte
Zdroj: HN/Peter Mayer

Opoziční poslanci dnes zvolali "Bonapárty" pred luxusným komplexom, kde býva premiér Robert Fico. Išlo už o štvrtý protest, na ktorom poslanci spoločne s ľuďmi žiadali hlavu premiéra a ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Tentokrát sa však opozícia rozhodla, že urobí protest netradičným spôsobom. Na tribúne pred komplexom Bonaparte vystúpili viaceré osobnosti na čele s humoristom Jánom Gorduličom. Poslanci podávali ľuďom hotdogy, ktoré nazvali "Bonapárky," a osviežovali ľudí studenou vodou.

Celý protest v Bratislave sprevádzal koncert kapely Nocadeň, na záver protestu vystúpili aj poslanec OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic a poslanec SaS Martin Poliačik.

"Ak vydržíme, tak si myslím, že ich dni sú spočítané. Proti nám je možno veľká presila vládneho aparátu, ale bežní prokurátori či bežní policajti sú na našej strane, chcú sa k nám pridať," povedal Daniel Lipšic. Protesty proti vládnej koalícii bud pokračovať cez víkend v Bratislave a v Banskej Bystrici.

Opozícia zatiaľ bude ľudí pozývať na grilovačku a vzhľadom na horúčavy budú poslanci rozdávať aj vodu zadarmo. V tom istom čase od 18.00 hod. sa koná protest aj na námestí v Žiline.