Nenávisť a obrovská túžba po moci doviedla opozíciu k tomu, čo dnes robí. Z jej strany išlo o malý pokus o parlamentný puč. Pred novinármi to dnes vyhlásil predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR Róbert Madej (Smer-SD) na margo aktuálneho diania v parlamente, keď mimoriadnu schôdzu pléna k odvolaniu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) otvorila podpredsedníčka parlamentu Lucia Nicholsonová (SaS) bez elektronickej prezentácie poslancov.

"Neviem si predstaviť, že by takto bolo možné spočítavať hlasy v parlamente. NR SR má pravidlá hlasovania a tie hovoria, že poslanec sa prezentuje stlačením tlačidla. Došlo k hrubému zneužitiu rokovacieho poriadku, pani Nicholsonová zneužila svoje postavenie a sedenie za mikrofónom. Snažila sa o vedenie schôdze, na ktoré nemá právo," povedal Madej s tým, že schôdzu mal viesť koaličný podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar (#Sieť).

Nicholsonová však trvá na tom, že žiaden zákon neporušila. Novinárom zároveň ukázala scenár dnešného priebehu schôdze, ktorý našla na stole pre predsedajúceho. Bolo tam naplánované otvorenie rokovania o 9. hodine, potom prerušenie pre neuznášaniaschopnosť na hodinu a následné ukončenie rokovania. "Vedeli, že tam budú sedieť, ale schôdzu nespustia," povedala Nicholsonová.