14.06.2016, 17:26

Poslanec SNS vyprovokoval veľkú hádku v parlamente. Ste mafiáni, kričal na koalíciu Rajtár

Napriek tomu, že dnes na parlamentnej schôdzi v pléne nebola na programe kauza Bašternák, poslanci sa k nej vrátili a vyvolali medzi sebou obrovské vášne a hádky.

Slovnú roztržku s poslancom SaS Jozefom Rajtárom vyprokoval v rokovacej sále poslanec SNS Anton Hrnko.

Vo faktickej poznámke reagoval na prejav nezaradeného poslanca Miroslava Beblavého. "Ja by som vás chcel poprosiť, aby ste vážili slová, ktoré používate. Máme dôkaz, že pravdepodobne jeden z opozičných poslancov (narážal na Jozefa Rajtára, pozn. red.) navádzal na kriminálne konanie svojho asistenta a to je už iná vec."

Po týchto slovách sa pustila ostrá hádka. Zo svojho miesta mu nebol Rajtár nič dlžný. "Ste mafia," zakričal poslanec SaS, ktorého predsedajúci Martin Glvač okamžite upozornil.

"Čo si to dovoľujete? Vy veľmi dobre viete, čo je kriminálny čin. Tak ich nekryte. Aj Snowden a Assange sú niekde umiestnení," reagoval Hrnko. Po tejto slovnej roztržke musel podpredseda parlamentu Glvač prerušiť rozpravu a vyhlásil prestávku.

Hádka však pokračovala, Jozef Rajtár vyskočil zo stoličky a kričal po poslancoch Smeru a koalícii. "Ste mafiáni, ste mafiáni." Do ostrej výmeny názorov sa postupne pridali aj Rajtárov kolega Alojz Baránik a poslankyňa Jana Cigániková a viacerí poslanci zo SNS a koalície.