Čo spája Roberta Fica, Richarda Sulíka a Roberta Kaliňáka? Kokaín. Odkazy o tejto droge si najskôr vymenil premiér so šéfom najsilnejšej opozičnej strany a dnes sa k nim pridal aj minister vnútra.

"Určite je pravdepodobnejšie, že SaSka má problém s koksom, ako to, že Fico skončí po predsedníctve," povedal Kaliňák v rozhovore pre HNtelevíziu.

Kaliňákovej reakcii predchádzala slovná prestrelka medzi Ficom a Sulíkom. Šéf SaS prekvapil minulý týždeň novinárov slovami o Ficovom konci: "Počul som z dobre informovaného zdroja, že to Robert Fico po predsedníctve zabalí." Na to mu premiér Fico odkázal, že on by rovnako mohol povedať, že podľa jeho zdrojov zvnútra SaS je v strane veľa koksu. A celé to "dorazil" opäť Sulík slovami o tom, že s kokaínom majú problém niektorí ministri Ficovej vlády.

"Richard Sulík je známy tým, že rozpráva pomerne veľa nezmyslov," povedal pre HNtelevíziu Kaliňák a dodal, že ministri žiadny problém s touto drogou nemajú, pretože by to bolo dosť viditeľné.

"My všetci navyše patríme k staršej generácii, ktorá s tým nebola nikdy konfrontovaná. V mojom tínedžerskom svete nefungovala ani tráva, ani marihuana, ani hašiš, ani žiadne iné veci. Raz som ho videl naživo, keď mi ho ukázal pán policajt. Nikto z nás sa s tým nikdy nestretol," povedal minister vnútra.

Viac si pozrite v rozhovore pre HNtelevíziu nad článkom.