19.05.2016, 09:37

Kartel a špinavý biznis. Matovičovci idú do boja proti gastrolístkom

Matovičovci znova prichádzajú s rušením gastrolístkov. Líder hnutia Igor Matovič to oznámil na spoločnej tlačovej konferencii so predstaviteľmi strany SaS.

"Už sa vlády Radičovej sme hovorili, že si myslíme, že to nie je čistý biznis," povedal Matovič. "Protimonopolný úrad dokázal, že ide o kartel," dodáva šéf OĽaNO.

"Je to biznis za 750 miliónov eur a z tohoto si odčerpávajú gastrofirmy svoje marže. Tie penize by mohli končiť úplne inde," popisuje Matovič. Zbavme sa zbytočnej paralelnej meny 

"My cez stravné lístky nútime ľudí chodiť do vybraných podnikov a strava sa cez ne predražuje" hovorí Jana Kiššová zo SaS.

"Peniaze sú lepšie, lebo stravné lístky majú svoju expiráciu," vysvetľuje Kiššová. "Toto sa snáď s peniazmi tak skoro nestane."

Jeden z argumentov zástancov lístkov je, že zabezpečia, že si ľudia dajú aspoň jedno teplé jedno počas dňa. "Kde je garancia, že si ľudia kúpia každý deň teplé jedno?" pýta sa Kiššová. "štát tu nie je na to, aby diktoval, čo majú mať ľudia na tanieri," vyčíta.

Juraj Droba zo SaS svoje výhrady povedal najtvrdšie. "Gastrolístky sú jeden špinavý biznis. z ľudí robia ovečky, ktoré nevedia, čo majú jesť," vyhlásil.

Vyzval všetkých poslancov, aby sa zamysleli nad týmto biznisom a zrušili ho. "keby bolo na mne, od prvého januára by som ich nekompromisne zlikvidoval. Je to sploštenie kartelového biznisu, ktoré tu nemá čo hľadať," ukončil.