Po exministrovi dopravy Jánovi Počiatkovi ostalo v rezorte niekoľko problémov, ktoré musí riešiť nový šéf rezortu Roman Brecely. Preto ho poslanci strany SaS vyzývajú, aby zrušil tender na informačný systém výstavby.

Práve pri tomto tendri je podľa Jozefa Rajtára nutné zvýšiť pozornosť. "Je to zjavne predražený tender a bol pripravený v utajení," povedal Rajtár na tlačovej konferencii. Odôvodnil to tým, že rezort odmietol Aliancii fair play ukázať údaje o ňom s tým, že ide o ochranu autorských práv.

Rajtár vyčítal bývalému vedeniu aj to, že tender je na sofvér, ktorý je nepotrebný a nedá sa používať.

"Po takmer desiatich rokoch vlády Roberta Fica je vo verejnej sfére kríza. Tento tender bude testom pre zlepenec oligarchov, či budú vláda kontinuity, alebo sa pokúsia zrušiť tendre," myslí si Rajtár a dodal, že "uvidíme čí chápadlá Jána Počiatka siahajú aj z Ameriky."

"Takýto tender je vyhodenie peňazí, toto nie je jediná kauza, ktorá ostáva po Počiatkovi," popísal poslanec SaS. Zaradil medzi ne aj meškajúce diaľnice, či zastavenie stavby križovatky na diaľnici D1 Triblavina.

Jana Kiššová kvôli tomuto tendru zvolala na 19. mája mimoriadne zasadnutie hospodárskeho výboru, ktorému predsedá. Dôvodom sú horiace tým týkajúce sa rezortu. "Informačný systém výstavby, atlas pasívnej infraštruktúry," menovala Kiššová. Spolu sú to tendre za viac ako 100 miliónov eur. "Uvidíme, či táto vláda bude vládou kontinuity alebo vládou pokroku, ako sami deklarovali," ukončila Kiššová.