18.04.2016, 12:23

Poslanci sa v parlamente rozhádali, Matovič kričal na Bugára

Podpredseda vlády Peter Pellegrini vystúpil v Národnej rade a poslancom predstavil Programové vyhlásenie. Zároveň požiadal o vyslovenie dôvery pre novú vládu.

Poslanci sa v parlamente rozhádali, Matovič kričal na Bugára
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Žijeme v dobe narastajúcich bezpečnostných rizík, masovej migrácie a ekonomických turbulencií, preto bolo dôležité čo najskôr vytvoriť stabilnú vládu postavenú na zodpovednosti za Slovensko.

V pléne Národnej rady SR to dnes vyhlásil vicepremiér pre investície Peter Pellegrini (Smer-SD), ktorý za vládny kabinet plénu predstavil Programové vyhlásenie vlády SR (PVV) a požiadal poslancov o vyslovenie dôvery vláde. Pellegrini zastúpil premiéra Roberta Fica (Smer-SD), ktorý je hospitalizovaný.

"Bolo dôležité vytvoriť vládu, ktorej členovia uprednostnia budúcnosť našej krajiny pred svojimi politickými zásadami a malichernými hádkami. Predstavitelia stabilných a štandardných strán si boli vedomí, že iba vyspelosť politiky dokáže spojiť pravicové strany s ľavicovými či strany preferovane orientované na národnostne orientovaného voliča. Je to vláda jedinečnej a historickej štátotvornej dohody," povedal Pellegrini s dôvetkom, že tento kabinet bol jediným možným vyústením výsledkov marcových parlamentných volieb.

Pellegrini zdôraznil, že koaličná vláda bola vymenovaná v súlade s ústavnými postupmi SR.

"PVV sa hlási k európskym demokratickým tradíciám slobody, ľudskej dôstojnosti a tolerancie. Významnú úlohu v ňom zohráva boj proti fašistickým ideológiám, ako aj akýmkoľvek podobám extrémizmu. PVV je produkt spoločnej vyspelej politickej kultúry, ktorú chceme uplatňovať aj naďalej," uistil.