22.02.2016, 18:24

Slovensko ukázalo nové logo. Má byť pýchou v Európskej únii

Slovensko sa stane tvárou a hlasom Európskej únie, vyhlásil premiér Robert Fico.

Slovensko dnes v starej budove Národného divadla v Bratislave ukázalo nové logo, ktorým sa bude prezentovať od 1. júla 2016 ako predsednícka krajina Európskej únie. Logo je najviditeľnejšou značkou predsedníckej krajiny v Rade EÚ.

"Slovenská verejnosť by mala jasne vedieť, že od 1. júla 2016 sa Slovensko stane tvárou a hlasom EÚ. Chceme využiť predsedníctvo SR na podstatné priblíženie obsahu EÚ k našim ľuďom. Aby lepšie chápali, v čom je význam tejto inštitúcie, ako funguje, ako pracuje, aké má bolesti a radosti," vyhlásil dnes premiér Robert Fico.

Logo vzišlo z verejnej súťaže, do ktorej sa prihlásilo vyše dvesto odborníkov aj laikov. Autorom loga je 23-ročný výtvarník a dizajnér Jakub Dušička. Komisia pri výbere zohľadnila špecifický slovenský prvok  alebo špecifický európsky prvok, prípadne ich kombináciu.

Dôležité bolo aj predstaviť Slovensko ako mladú, dynamickú a zodpovednú krajinu, ktorá má za sebou úspešný európsky príbeh. Zároveň ako krajinu inovatívnych a kreatívnych ľudí, ktorá ponúka svoje hodnoty a zručnosť v prospech EÚ.

Bude figurovať na dokumentoch, prezentačno-propagačných predmetoch, brožúrach, banneroch či oficiálnych komunikačných kanáloch, počas predsedníckych podujatí na Slovensku aj v zahraničí.

Na jeho zverejnenie nadväzuje štart oficiálnych profilov na sociálnych sieťach. Na Facebooku bude k dispozícii na stránke Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ. Na Twitteri k centrálnemu účtu najmä v anglickom jazyku @eu2016sk, ktorý už funguje, pribudne účet v slovenčine s názvom @skpres2016.