02.02.2016, 12:32

Kamery odhalili Čisláka. Nevedel, za čo podáva na sestry trestné oznámenie

Prišiel na tlačovú konferenciu a sebavedomo vyhlásil, že podáva trestné oznámenie na sestry kvôli šíreniu poplašnej správy. Kamery televízie Markíza však Čisláka odhalili.

Minister prišiel na tlačovku a podĺa videa ani nevedel, za čo trestné oznámenie podáva. "Čo to je? Dávame trestné za čo? pýtal sa potichu šéfky komunikačného odboru na ministerstve Zuzany Čižmárikovej. Tá reagovala pohotovo. „Šírenie poplašnej správy.“

 
Čislák šepká

ŠEPKAJÚCI MINISTERS kamennou tvárou podáva... čo to vlastne? A prečo? Blahoželáme, pán minister. Ste fakt človek na svojom mieste. A vďaka, TV Markíza. Máte postreh a skvelé mikrofóny. A "pokiaľ ide o hodnotenie, to necháme na voličov..."

Posted by Sloboda a Solidarita on 2. február 2016

Prečítajte si aj: Sestry vracajú úder Čislákovi. Ukazujú aj na Fica (video)


Po tejto informácii Čislák už oficiálne pred médiami oznámil, že podáva trestné oznámenie. Nepáčia sa mu tvrdenia sesterskej komory a odborov o ohrození starostilivosti vyše milióna pacientov. Na brífingu opätovne skonštatoval ,že zdravotná starostlivosť je zabezpečená.

Z našich nemocníc odišlo 540 sestier. Ľudsky mi je to veľmi ľúto, ale musím povedať, že zdravotná starostlivosť pre všetkých občanov SR, pre všetkých pacientov, teda aj v Žilinskom a Prešovskom kraji, je plnohodnotne zabezpečená. Zabezpečujeme adekvátnu starostlivosť, bezpečnú pre pacienta," vyhlásil šéf rezortu.

Sestry potom včera poobede vrátili ministrovi úder. Podľa šéfky sesterských odborov Moniky Kaveckej zodpovednosť za momentálnu situáciu v zdravotníctve nesie jednoznačne Čislák.

Minister sa s nami odmietal od 28. novembra stretávať a je zodpovedný za túto situáciu,“ povedala Kavecká.