Tento týždeň sa začal naozaj zostra. Minister vnútra Tomáš Drucker prekvapil. Namiesto dlhoočakávaného rozhodnutia o policajnom prezidentovi Tiborovi Gašparovi, urobil Drucker rozhodnutie o sebe. Rezignoval.

​A tak musel vstúpiť do hry premiér Peter Pellegrini. Dohodol sa s Gašparom, že k 31. máju skončí ako policajný šéf. "Plán s externým krízovým manažérom zlyhal, musel som to do rúk zobrať ja," povedal Pellegrini na brífingu o Druckerovi.

Téma okolo Druckera však nebola jedinou, ktorá zarezonovala tento týždeň. O slovo sa prihlásil aj šéf SNS Andrej Danko. V stredu ráno zvolal mimoriadne predsedníctvo SNS.

Dôvod bol ten, že sa urazil na Pellegriniho, kvôli tomu, že ho premiér neinformoval o odvolávaní policajného prezidenta Gašpara.

Danko vyhlásil, že potrebuje Pellegriniho viac spoznať, s viacerými jeho názormi totiž nesúhlasil.

Pellegrini sa obhajoval tým, že to boli hektické dni a nenapadlo ho to. Danko okrem iného sa aj priznal, že po zložení vlády mala SNS veľký záujem o míinisterstvo vnútra, ktoré v tej dobe riadil Robert Kaliňák. Napokon však Danko zavolal Pellegriniho na brífing a dohodli sa na vzájomnej spolupráci.

Najlepšie výroky tohto týždňa si pozrite vo videu.