Poslanec Miroslav Beblavý dnes odovzdal vyše osemnásťtisíc podpisov na založenie strany Spolu - Občianska demokracia.

Beblavý to vyhlásil na brífingu pred ministerstvom vnútra. Podľa neho je jeho strana v štádiu, kedy sa im viacerí smejú.

​"Aj Danko s Ficom sa nám smiali posledný rok. Opakovane sa pýtali, kto je ten Beblavý, kto je Spolu, hovorili, že ma´me smiešne návrhy. Ale už teraz vidíme, že viaceré z tých návrhov radšej preberajú, pretože sa už trochu boja," vyhlásil Beblavý.

Podpisy vyzbierali za tri týždne, Beblavý skonštatoval, že tak rýchlo sa to ešte žiadnej politickej strane nepodarilo.

"Naším cieľom je, aby už ľudia na Slovensku nemuseli voliť menšie zlo. Aby si ľudia mohli vybrať niečo, čomu skutočne veria, čo budú môcť skutočne podporovať bez zásadnejších výhrad. Chceme byť odbornou a proeurópskou stranou pre ľudí, ktorí chcú, aby Slovensko bola fungujúca krajina," doplnil Beblavý. 

O spolupráci s ostatnými strana zdôraznil, že vylučuje Kotlebovu ĽSNS a Ficov Smer.

"S nimi spolupracovať nebudeme. Pri ostatných stranách takéto vylúčenia nerobíme. Vidím veľmi problematicky SNS na čele s pánom Dankom, využíva Slovensko ako bankomat. Som skeptickejší, aj čo sa týka Sme rodina, lebo tam nevidíme jasný program, ale skôr lifestylovú politiku. Za blízkych považujem Progresívne Slovensko," tvrdí Beblavý.