11.12.2017, 10:53

Rajtár podáva trestné oznámenie na Kočnera

Poslanec SaS hovorí o obzvlášť závažnom trestnom čine podvodu.

Rajtár podáva trestné oznámenie na Kočnera
Zdroj: TASR/M. Baumann

Poslanec Národnej rady (NR) SR Jozef Rajtár (SaS) v pondelok podáva trestné oznámenie v súvislosti s prevodmi desiatich bytov na Námestí Slobody v Bratislave. TASR o tom informovala hovorkyňa politickej strany SaS Katarína Svrčeková.

Z obsahu trestného oznámenia zaslanom do redakcie TASR vyplýva, že Marián Kočner mal figurovať v spoločnostiach, ktoré byty predávali a taktiež v spoločnostiach, ktoré ich kupovali. Kúpna cena za štyri byty bola 2.750.000 eur vrátane DPH a za šesť bytov 150.000 eur vrátane DPH.

„Z uvedeného je preukázané, že kúpna zmluva bola uzavretá medzi predávajúcim, ktorého spoločníkom bol Marián Kočner a kupujúcim, ktorého spoločníkom bol Marián Kočner predsedom predstavenstva,“ konštatuje Rajtár v trestnom oznámení.

Rajtár sa zároveň domnieva, že kúpna cena v týchto prípadoch nie je bežnou cenou pri prevode vlastníckeho práva k desiatim luxusným bytom.
Poslanec má podozrenie, že v tejto veci došlo k spáchaniu trestných činov podvodu, subvenčného podvodu a poškodzovania finančných záujmov EÚ.

"Daňové podvody s bytmi vo 5 Star Residence pokračovali aj naďalej," hovorí Rajtár a chystá sa podávať ďalšie trestné oznámenia. Upozorňuje na to, že ide o opakovanie porušenia zákona a v takom prípade je podľa neho možné nariadiť väzbu.

Trestné oznámenie na Kočnera by hnky on Scribd