Spoluzakladateľ Progresívneho Slovenska Michal Truban v rozhovore v HNtelevízii jasne pomenoval priority hnutia aj to, koľko percent si vie predstaviť vo voľbách.

Truban sa nebál ani otvorene kritizovať vládny Smer. "Absolútne si neviem predstaviť spoluprácu so Smerom. Ich treba vymeniť pre dobro tejto krajiny, v žiadnom prípade by som s nimi nespolupracoval. Viem to vymenovať kvôli x dôvodom. Vôbec to nie je kvôli tomu, akí ľudia ich volia práve naopak. Myslím si, že aj veľmi veľa voličov Smeru vie voliť Progresívne Slovensko," tvrdí Truban.

​Podľa neho Ficovi voliči chcú zmenu. "Volia Smer zo zvyku a teraz nie je alternatíva. My nie sme ani ľavicoví, ani pravicoví, sme progresivni. Myslím si, že nás bude voliť veľmi veľa voličov Smeru," dodal Truban. Zisk 10 percent považuje za minimum.

"Myslím si, že to vie byť aj veľmi blízko k dvadsiatke, keď sa všetko podarí. Keď urobíme viac chýb ako pozitívneho, tak to môže byť pod 10. Máme to vo svojich rukách. Aj to čo sme zatiaľ urobili a čo sa nám zatiaľ darí, tak to môže byť blízko k dvadsiatke," tvrdí Truban. 

V rozhovore sa dozviete aj to, či si vie predstaviť spoluprácu so SaS a aká je situácia ohľadne vstupu Martina Poliačika.