20.09.2017, 13:52

Maskáčový bicykel či kolobežky. Takto prichádzali ministri na rokovanie vlády (galéria)

Do prebiehajúceho Európskeho týždňa mobility sa dnes zapojila aj vláda. Časť ministrov prišla na jej rokovanie alternatívnou dopravou.

Daždivé počasie neodradilo šéfov rezortov vnútra, obrany, práce a hospodárstva.

Tí využili bicykle, ale aj elektromobil. Štátni tajomníci ministerstiev zahraničia a životného prostredia sa postavili na kolobežky.

Do Európskeho týždňa mobility sa vláda deklaratívnym spôsobom zapája od roku 2012. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) a minister obrany Peter Gajdoš (nominant SNS) dnes nasadli na tandemové bicykle.

Kaliňákovi ho zapožičali dobrovoľní hasiči z Bolerázu, Gajdošov bicykel mal zase maskáčovú vojenskú úpravu. "Nemalo by to byť iba jeden deň v roku, vzhľadom na veľké množstvo pracovných povinností však využívam na presuny služobné motorové vozidlo," priznal Kaliňák.

Minister práce Ján Richter (Smer-SD) prišiel z ministerstva na elektrobicykli.

"Je to príjemné, bodaj by to aj mobilizovalo ďalších, aby si takýto príklad, nielen v týždni mobility, ale aj celkom zobrali. Mňa to inšpirovalo," uviedol. Minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD) dnes sedel za volantom elektromobilu.

"Nie je to pre počasie. Bolo by zvláštne, keby sme my ako ministerstvo hospodárstva, ktorí propagujeme elektromibilitu a zabezpečujeme aj podporu tým, ktorí majú záujem si kúpiť elektromobil, aby sme prišli nejakým iným spôsobom," ozrejmil.