11.08.2017, 11:43

Jarjabek o vládnej kríze: O mesiac budeme len spomínať, že sa všetko dalo do poriadku

Podľa poslanca Smeru je súčasná koaličná kríza iba búrkou v pohári vody.

Koalícia sa už dohodla na oveľa dôležitejších veciach, ako je súčasná kríza. Vyhlásil to poslanec Smeru Dušan Jarjabek. 

"Búrka v pohári vody pominie a o mesiac na to budeme len spomínať, že aj toto všetko sa dalo do poriadku," povedal. 

Jarjabek nepovedal, či Smer ustúpi nejakým požiadavkám SNS. "V prvom rade musia byť známe, zatiaľ som si prečítal len to, čo bolo medializované. A to sú požiadavky sociálneho rázu. Myslím si, že tam sa bude o týchto veciach diskutovať," povedal. Prvoradá je však podľa neho dohoda koaličných lídrov.

Koaliční partneri si mali dnes na rokovaní v Národnej rade vypočuť od predsedu SNS Andreja Danka požiadavky národniarov v súvislosti s riešením koaličnej krízy. Stretnutie sa však nekonalo kvôli zdravotným problémom premiéra Roberta Fica. 

SNS chce zmeniť koaličnú zmluvu a dostať do nej viaceré svoje priority, ako 13. plat, zavedenie štátnych aeroliniek, podporu kúpeľníctva, ale aj to, aby sa ministri nevyjadrovali k práci kolegov.

Koaličná kríza vypukla v pondelok, keď predseda SNS Andrej Danko oznámil partnerom listom cez médiá vypovedanie koaličnej zmluvy. Na následnom rokovaní koaličnej rady sa predsedovia Smeru-SD, SNS a Mosta-Híd zhodli, že neexistuje alternatíva k súčasnej vláde.

Šéf Mosta-Híd Béla Bugár za trojlístok informoval, že partneri sú odhodlaní pokračovať ďalej. Podľa neho nie je problém v koalícii taký vážny.