11.08.2017, 00:00

Belousovová v HNtelevízii: Danko podrazil veľmi veľa ľudí. Smer nevedel, s kým má dočinenia

Bývalá šéfka SNS Anna Belousovová v rozhovore v HNtelevízii zhodnotila šance Andreja Danka počas vládnej krízy.

Bývalá šéfka SNS Anna Belousovová nie je prekvapná z toho, že Andrej Danko sa stal obrovským problémom koalície. V rozhovore v HNtelevízii ho viackrát kritizovala.

Označila ho za človeka, ktorý podrazil viacerých ľudí.

"Vychádzam zo skúseností, že Danko v minulosti podrazil veľmi veľa ľudí, po ktorých chrbtoch sa vyškriabal tam, kde chcel byť. Podrazil konkrétnych ľudí, podrazil dokonca aj svojich voličov, pretože súčasná SNS nie je ani národná, ani kresťanská a ani sociálna," ostro kritizuje Belousovová.

​Dodáva, že Danko oslovil voličskú základňu práve preto, že ho ľudia nepoznali.

"Ak si pozeráte chronológiu a históriu jeho cesty hore, tak musím povedať, že jednoznačne jeho základná charakterová vlastnosť je nečestnosť a páchanie podrazov je pre neho bežná vec," tvrdí bývalá šéfka strany.

Podľa nej Smer urobil veľkú chybu, že z Danka spravil druhého najvyššieho ústavného činiteľa v krajine.

"Ja môžem kritizovať Fica za vytvorenie koalície, kvôli ktorej obetoval dokonca to, že z Andreja Danka urobil druhého najvyššieho ústavného činiteľa a tým Smer zobral na seba zodpovednosť. Oni vôbec nevedeli a ani si nenaštudovali fakt, s kým majú dočinenia. Zrejme teda silou mocou musel Smer zostať vo vláde a oni sami dobre vedia, prečo tam ostať museli," hovorí Belousovová.

Viac sa dozviete vo videu