04.01.2017, 17:27

Jančura v HNtelevízii: Niekto si objednal moju vraždu. Som prekvapený, že kvôli biznisu v doprave sa môžu ľudia strieľať

Pozrite si rozhovor so šéfom RegioJetu Radimom Jančurom pre HNtelevíziu, v ktorom vysvetľoval odchod z trasy Bratislava - Košice.

Šéf RegioJetu Radim Jančura v rozhovore pre HNtelevíziu vysvetľoval dôvody, prečo chce odísť z kľúčovej trate Bratislava - Košice. Podľa neho je jedným z hlavných dôvodov spor so šéfom SNS Andrejom Dankom.

Myslím si, že nejde o nacionalizmus, lebo to by nemohol sedieť vo vláde s Most-Híd. Je to podľa mňa forma populizmu, súvisí to s klientelizmom a korupciou," vyhlásil v rozhovore so šéfredaktorkou Hospodárskych novín Jančura.

Šéf českého dopravcu dodáva, že on má s ministrom Érsekom dobrý vzťah, ale podľa neho ministerstvo riadi práve Danko.

Érsek síce vyhlásil, že je ochotný s Jančurom rokovať, český podnikateľ si však myslí, že sa nič nezmení. "Ja som o tom stopercentne presvedčený, že z tejto trate odchádzame definitívne. Ale v utorok ma prekvapila smska od ministra, že to chcú s nami riešiť. Érseka poznám dlhé roky, je to múdry človek. Napriek tomu neverím, že by mu to bolo dovolené lebo ministerstvo ovláda Viktor Stromček zo Smeru a Danko, ktorý povedal neznášam žlté vlaky." 

Jančura v rozhovore prekvapil vyjadrením, že si "niekto objednal jeho vraždu."

"Len vďaka tomu, že ten, kto ma mal zavraždiť, bol zabitý v septembri, sa to nepodarilo. Ja nemám strach zo smrti, ale nepridá vám na pohode, že kvôli biznisu v doprave sa môžu ľudia strieľať," tvrdí Jančura.