Keď budeme len kritizovať a nič neurobíme, krajina nedopadne dobre, hovorí šéfka portálu Profesia.sk Ivana Molnárová. A to je pre ňu dôvod, aby sa zapojila do projektu Progresívne Slovensko.

Aj napriek tomu však hovorí, že sa necíti byť političkou. "Ja sa viac vidím ako manažér firmy a rada pomôžem z odborného pohľadu," popisuje.

Budúcnosť projektu Ivana Štefunka vidí v tom, že sa budú riešenia hľadať v spolupráci s najlepšími mozgami u nás.

V regiónoch sa projekt chce zamerať na to, aké majú ľudia problémy na trhu práce. "Prečo ľudia stále nevnímajú školstvo ako hlavnú tému. Keď nebudeme mať kvalitné školstvo, zdravotníctvo, kvalitné súdnictvo tak krajina skolabuje," vysvetľuje Molnárová.

A kto sa ešte k Progresívnemu Slovensku pridá? "To sa nechajte prekvapiť," hovorí šéfka portálu s tým, že ďalšie zaujímavé mená určite prídu.

​Zakladateľom think-thanku Progresívne Slovensko je známy podnikateľ Ivan Štefunko. Cieľom je prinášať vlastné analýzy a návrhy riešení v rôznych oblastiach. 

Štefunko tvrdí, že ich cieľom nie je vyhraniť sa voči niečomu. "Naopak, premýšľame nad tým, ako pohnúť Slovensko smerom dopredu. Chceme spojiť progresívnych ľudí, ktorí rozmýšľajú rovnako,“ hovorí Štefunko. Viac o projekte Progresívne Slovensko sa dočítate tu