Neúspech Zuzulovej v obrovskom slalome

03.03.2002, 23:00

Už druhú zlatú medailu si v nedeľu na majstrovstvách sveta juniorov v alpských lyžiarskych disciplínach v Taliansku vybojovala Američanka Julia Mancusová. Po víťazstve v stredajšom zjazde triumfovala ešte ani nie 18-ročná Mancusová aj v poslednej disciplíne šampionátu v obrovskom slalome dievčat súčtom časov z oboch kôl 1:52,15 min. Striebro si s odstupom 0,12 s vybojovala ďalšia Američanka Jessica Kelleyová, bronz putuje do Francúzska zásluhou Florence Roujasovej (+0,17). Zo štvorlístka slovenských reprezentantiek dokončila preteky jediná -- Jana Štaffenová, ktorá s odstupom 8,97 s skončila na 43. mieste. Majsterka sveta v slalome Veronika Zuzulová, ktorá štartovala s číslom 11, bola po 1. kole na 10. priečke, druhú jazdu však nedokončila. Už v 1. kole sa so súťažou rozlúčili aj ďalšie dve Slovenky -- Dominika Siráňová a Kristína Repčínová. Obrovský slalom chlapcov, pôvodne naplánovaný na piatok, organizátori napokon definitívne zrušili.
Výsledky:
1. Mancusová 1:52,15 (56,70 + 55,45), 2. Kelleyová (obe USA) +0,12, 3. Roujasová (Fr.) +0,17.

20. apríl 2024 11:21