20.07.2004, 00:00

BASKETBAL. Ruské juniorky získali na ME tejto vekovej kategórie v bratislavskom NTC titul európskych šampiónok, keď vo finále zdolali Španielsko 77:59. Bronz patrí hráčkam Maďarska. Slovenské basketbalistky obsadili 11. miesto. (TASR)
FUTBAL. Hráči Uruguaja a Brazílie si vybojovali postup do semifinále na futbalovom šampionáte Južnej Ameriky Copa America v Peru. Uruguajčania zdolali vo štvrťfinále Paraguaj 3:1 a Brazília deklasovala Mexiko 4:0. Ešte pred nimi si účasť v semifinále vybojovali Argentína a Kolumbia. (SITA) u Držiteľmi slovenského Superpohára 2004 sa stali hráči majstrovského tímu MŠK Žilina, ktorí v nedeľňajšom večernom stretnutí na štadióne NTC SFZ v Senci zdolali Artmediu Bratislava 2:1 (1:1). Oba góly zverencov trénera Ladislava Jurkemika strelil Stanislav Šesták (10. a 86. min.). O jediný gól Artmedie sa už v 3. min. postaral Suchánek. (SITA)
HOKEJ. Hokejový stánok bratislavského Slovana ST Aréna sa chystá na výrazné interiérové úpravy. Od novej sezóny zmodernizuje arénu veľká informačná tabuľa a osem Sky boxov, ktoré predstavujú investíciu 12 -- 16 mil. Sk. Cena za prenájom jedného Sky boxu sa pohybuje od 1,2 do 1,5 mil. Sk. (TASR)
TENIS. Turnaj ATP Tour v Stuttgarte (614 750 eur), finále: Caňas (Arg.) -- Gaudio (2-Arg.) 5:7, 6:2, 6:0, 1:6, 6:3. (SITA) u Turnaj WTA Tour v Stanforde (585 tis. USD), finále: Davenportová (2-USA) -- V. Williamsová (1-USA) 7:6 (4), 5:7, 7:6 (4). (SITA) u Turnaj ATP Tour v Los Angeles (355 tis. USD), finále: Haas (Nem.) -- Kiefer (Nem.) 7:6 (6), 6:4. (TASR)

20. apríl 2024 06:04