Víťazný návrat Višňovského

15.03.2004, 23:00
SITASITATASRTASR

Útočník Minnesoty Marián Gáborík si pripísal asistenciu pri víťaznom góle svojho mužstva v nedeľňajšom stretnutí kanadsko-americkej NHL s Columbusom (3:2). Mladý Slovák poslal presnú prihrávku Alexandrovi Daiglovi, ten prekorčuľoval okolo obrancov hostí popri ľavom mantineli a skóroval. Minnesota ešte stále nevzdala boj o účasť v play-off, v Západnej konferencii však na postupové ôsme miesto Los Angeles stráca 11 bodov. V zostave Kings sa po prvýkrát od 31. januára opäť objavil slovenský obranca Ľubomír Višňovský a domáci dokázali zdolať Anaheim 5:1. Zásluhu má na tom najmä trojica Luc Robitaille, Trent Klatt a Nathan Dempsey, ktorá zariadila prvé tri góly Los Angeles a tiež sa rovnakým dielom podelila o prvých deväť kanadských bodov v zápase. Višňovský odohral takmer 25 minút a zaknihoval plusový bod, jeho slovenský spoluhráč Jozef Stümpel mínusový. Do štatistík sa zapísal aj center Philadelphie Michal Handzuš, ktorý svojou 37. asistenciou pomohol "letcom" k remíze 3:3 s Pittsburghom. Útočník Vladimír Országh prispel rovnako gólovou prihrávkou k jednému z dvoch presných striel Nashvillu, hostia však napokon prehrali po predĺžení v Detroite 2:3.
VÝSLEDKY
Pittsburgh -- Philadelphia 3:3 pp (za hostí Handzuš 0+1), Chicago -- Dallas 0:4, Colorado -- Phoenix 4:1, Los Angeles -- Anaheim 5:1, Detroit -- Nashville 3:2 pp (za hostí Országh 0+1), St. Louis -- Calgary 0:3, Minnesota -- Columbus 3:2 (za domácich Gáborík 1+0), Edmonton -- Ottawa 3:1.

24. apríl 2024 00:52